Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Çalışmaları Başladı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın mega projeleri arasında yer alan ‘15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi’ hayata geçiriliyor.

Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Çalışmaları Başladı

Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları’nın girişimleri sonucunda Elazığ Belediyesi’ne devredilen SGK eski binası ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda hayata geçirilecek projeye ilişkin inşaat çalışmaları başladı.

Yetkili firmaya yer teslimi yapılan ve inşaat çalışmaları başlayan proje, özellikle şehrin otopark ihtiyacına önemli ölçüde çözüm oluşturacak ve şehrin merkezinde bulunan alan yepyeni bir kimlik kazanacak.

2022 Ocak ayında tamamlanarak vatandaşın hizmetine sunulması beklenen proje kapsamında yıkımı gerçekleştirilen eski SGK binasının bulunduğu alan, toplam 7 bin  metrekare kapalı alana sahip iki katlı 224 araç kapasiteli yeraltı otoparkı olarak düzenlenecek.

Yeraltı otoparkı olarak inşa edilecek eski SGK binasının bulunduğu alanın üst kısmı ise 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Kapalıçarşı ile bütünlük oluşturacak şekilde yeni bir yaşam alanı olarak düzenlenecek. Kapalı Çarşı, Saray Camii ve çevresindeki sokaklarda da sağlıklaştırma çalışmaları gerçekleştirilerek şehrin merkezine yepyeni bir vizyon kazandırılmış olacak.

Yeşil alanların ve ağaçların korunmasına büyük önem veren Elazığ Belediyesi, ‘15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi’ alanında bulunan ağaçları standartlara uygun bir şekilde sökerek farklı noktalara taşıyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler inşaat alanında bulunan ağaçları ağaç söküm ve nakil makineleri ile zarar vermeden söküp şehrin muhtelif alanlarında yer alan yeşil alan ve parklara tekrar dikimini gerçekleştiriyor

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 1 yıl Önce

Önemli bir proje İzzetpaşa ve Saray camileri arası da açılırsa mükemmel olur.

mehmet
mehmet - 1 yıl Önce

aynı mantıkla ahmet aytar meydadına ve orduevi civarında da otopark yapılmalı.

GAKGOŞ DEPREMZEDEYİZ
GAKGOŞ DEPREMZEDEYİZ - 1 yıl Önce

YERE GİRMİYESİZ SİZ YERE YERE İLK ÖNCE BİZM EVLERİ YAPIN SONRA ORALRI YABARSIZ

İSİMSİZ
İSİMSİZ @GAKGOŞ DEPREMZEDEYİZ - 1 yıl Önce

HE VALLA GAKGO DOĞRU SÖLİSİN

Scarface
Scarface - 1 yıl Önce

Abdullahpaşa minibüs duraklarının orasınıda böyle yapacaktınız noldu rezil oldu , olanı bozmayın sizden başka birşey isteyen yok

esnaf
esnaf - 1 yıl Önce

Oto park sorunu gerçekten çözmek istiyorsanız, iki kat değil, dört kat olmalı! Bu tekrar gözden geçirilmeli. Uzun vadeli kiralamak isteyenler mutlaka olur!

REŞAT CEYLAN
REŞAT CEYLAN - 1 yıl Önce

İKİ KAT YETMEZ EN AZ DÖRT KAT OLMALI ELAZIĞ'IN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORSANIZ EN AZ DÖRT KAT OLMALI Kİ 10 YIL SONRA YIKILIP YENİ DEN YAPILMA İHTİYACI DOĞMASIN

Kaliteli
Kaliteli - 1 yıl Önce

Proje sonunda Elazığ inşaatta kaliteyle karşılaşacak.çetin inşaat=kalite

?
? @Kaliteli - 1 yıl Önce

Yetiş dururken ki m ne yapar onu bunu

Zaza
Zaza @Kaliteli - 1 yıl Önce

Çetin inşaat kim yeni duyuyorum

Burak
Burak - 1 yıl Önce

Ahmet aytar orduevi de eklenmeli kesinlikle


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109