Yeşil: Aşure Törenimize Elazığlıları Bekliyoruz

Elazığ Cem Kültür Vakfı Başkanı Cafer Yeşil, matem ayı olarak kabul ettikleri Muharrem Ayı nedeniyle tuttukları oruçları Perşembe günü gerçekleştirecekleri aşure töreni ile noktalayacaklarını ifade ederek, Elazığlıları aşure törenine davet etti.

Yeşil: Aşure Törenimize Elazığlıları Bekliyoruz

Hazreti Hüseyin ve ehlibeytten 72 kişinin şehit düşürülmesi nedeniyle Alevi toplumu için matem ayı olarak kabul edilen ve 12 gün boyunca oruç tutularak, birçok durumdan uzak durulan Muharrem ayı orucu sona erdi.

YEŞİL: BÜTÜN CANLARIMIZIN KATILMASINI ÖZELLİKLE İSTİRHAM EDİYORUZ

Elazığ Cem Kültür Vakfı Başkanı Cafer Yeşil, “Muharrem ayı nedeniyle bu ayın muharrem ayı olduğunu ve Alevi topluluğunun İslam aleminin oruç olduğunu biliyorsunuz. Bugün itibari ile orucumuz son bulmaktadır. Akşam iftarlarımızı açtıktan sonra. Allah nasip ederse aşure törenimiz olacak. Perşembe günü sat 12.30’da Elazığ Cem Kültür Vakfımızda on beşinci aşure törenimiz olacak. Herkesi davet ediyoruz. Bu 15. Yılımıza giriyor. Bu etkinliğimize bütün Elazığ’daki hemşerilerimizi, canları davet ediyoruz. Aşurelerimize bekliyoruz. Allah nasip ederse aşure töreninden sonra akşam saat 19,00’da Muharrem Birlik cemi Olacak. Yine bu Cem Evimizin Cem Salonunda bu Cem Törenimizi ifa edeceğiz. Bu nedenle bütün Elazığlı hemşehrilerimizin aşure törenimize her yıl olduğu gibi katılımlarını bekliyoruz ve mutlaka aşure törenlerimize bütün canlarımızın katılmasını özellikle istirham ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
karakoçanlı
karakoçanlı - 2 yıl Önce

ALLAH kabul etsin

SIRADAKİ HABER

banner103