“Yeşil Kuşak Projesi” Beğeni Topluyor

Şehrin ana arterlerinden Zübeyde Hanım Caddesi, ‘Yeşil Kuşak Projesi’ ile yeniden şekillendi. Kent estetiğine önemli bir değer katan projeyi değerlendiren vatandaşlar yeni düzenlemeden oldukça memnun kaldıklarını ifade ederek çalışmalarından dolayı Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ettiler.

“Yeşil Kuşak Projesi” Beğeni Topluyor

Yaşanabilir şehirlerde kent estetiği oldukça önem arz ediyor. Şehirleri ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin de ilk dikkat ettikleri de şehir estetiği oluyor.

Elazığ Belediyesi de kent estetiğine değer katacak önemli bir projesini tamamladı.

Kent estetiğine değer katacak proje kapsamında, Zübeyde Hanım Caddesi yürüyüş güzergahında, Viroloji Parkı’ndan başlayarak Yahya Kemal Caddesi’ne kadar olan alan, yeniden düzenlendi.

Alan; Oturma ve dinlenme grupları, ahşap arkatlar, çardak, yürüyüş parkuru ve dekoratif aydınlatma çalışmaları ile şekillendi.

Süs bitkileri ve peyzaj çalışmalarıyla renklendirilen alan, kent estetiğine değer kazandırırken vatandaşlar için de hem dinlenme hem de yürüyüş alanı olarak vazgeçilmezler arasında yerini aldı.

Vatandaşlar yapılan çalışmayı oldukça beğendiklerini ifade ederek çalışmadan dolayı Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na çok teşekkür ettiler.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 19:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alperen BOZKURT
Alperen BOZKURT - 8 ay Önce

Eğer Şahin ŞERİFOĞULLARI, Karayolları ve Orman Bölge Müdürlüğünü şehir merkezi dışına çıkartırsa o zaman muhteşem bir çalışma yapmış olur. Kurumlardan boşalan alanlara yeşil alan , Sanat Sokağı ve binaya çok boğmadan kır aile çay bahçeleri ve kafeler yapılırsa o zaman hiç bir şehre nasip olmayacak bir alan kazanmış oluruz. İnşAllah başta vekillerimiz olmak üzere Elazığlı bürokratlarımız da insiyatif alarak şehrin geleceğine imza atarlar.

Fethi sekin mesire yürüyüşe açılsın
Fethi sekin mesire yürüyüşe açılsın - 8 ay Önce

Fethi sekin mesire yürüyüşe açılsın...

İlhami Parlak
İlhami Parlak - 8 ay Önce

Bu bahsettiğiniz alanın önemli bir bölümünü merhum Hamza Yanılmaz yaptı. Sonra Süleyman Selmanoğlu bir bölümünü yaptı. Bu bahsettiğiniz arkadaş da bir kısmını yaptı. Teşekkür edecekseniz hepsine yapın....eyyyy medyaaaa.

Gülesim geldi
Gülesim geldi - 8 ay Önce

Asıl sorun medya İşte bu ve bunun gibi haberlerle Elazığ’la dalga geçmek.Bireysel çıkar için yapılan bu haberlerle daha çok gerileriz.Yasemin hanım önce medyasını bi elden geçirsin yoksa bu sorumsuz haberlerin kendisinde olumsuzluklara,itibarının sarsılmasınandan habersiz olamaz.

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 8 ay Önce

Bu şehrin DSİ bölge müdürlüğünün yerini yeşil alan yapmayıp kaybetmesi büyük bir talihsizlik ve beceriksizliktir.

Serkan
Serkan - 8 ay Önce

Syn Başkanım bu şehire acilen bisiklet yolu yapılması lazım. Hersehirde hemen hemen görüyoruz bunu ve bisiklet kültürünün en az olduğu illerden birtanesi Elazığ sağlık için temiz hava için ve trafikten rahatlamak için acilen bu ise bir çözüm bulunmasını istiyoruz.

mehmet
mehmet - 8 ay Önce

yahu şu yolları yapın yolları. her taraf köstebek yuvası gibi. arabalarda ne amortisör kaldı ne teker...

ali
ali - 8 ay Önce

bu yolun yeni yapılan avm ye kadar uzatılması çok iyi olacaktır. çaydqa çıra kavşağınna kadar yani. yürüme alışkanlığı olmayan insanlar bile o zamna bu yolda yürüyüş yapacaktır.


SIRADAKİ HABER

banner103