Yeşilay Şube Başkanı Kayaoğlu Muhtarlarla Buluştu

Yeşilay Cemiyeti Elazığ Şube Başkanı Tamer Kayaoğlu, Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nde, muhtarlarla bir araya gelerek, merkezin çalışmaları hakkında bilgiler vererek, bağımlılıkla mücadelede destek istedi.

Yeşilay Şube Başkanı Kayaoğlu Muhtarlarla Buluştu

Kuruluşundan bu yana alkol ve madde bağımlılığında önleme faaliyetleri yürüten Yeşilay, rehabilitasyon aşamasında da süreçte rol alıyor.

Yeşilay’ın son yıllardaki en büyük atılımlarından biri olan YEDAM ile alkol ve madde bağımlılarına, ailelerine ve risk altındaki gençlere psikolojik danışmanlık ve sosyal destek hizmet veriliyor.

Danışma Hattı ile Türkiye’nin dört bir yanından danışanlara psikologlar aracılığıyla hizmet veren Yeşilay Danışmalık Merkezi Elazığ Şubesi de, Elazığ’da çalışmalarını sürdürüyor.

KAYAOĞLU: ELAZIĞ’DAKİ BÜTÜN REHBER ÖĞRETMENLERİ BU ŞEKİLDE EĞİTİMDEN GEÇİRİYOR

Çalışmalar kapsamında YEDAM’da muhtarlarla bir araya gelen Yeşilay Cemiyeti Elazığ Şube Başkanı Tamer Kayaoğlu, merkezin çalışmaları hakkında bilgiler vererek, “Biz Türkiye genelinde 120 binin üzerinde rehber öğretmeni eğitime tabii tuttuk Elazığ’da da 5 tane formatör var. Bu 5 formatör arkadaşımız Elazığ’daki bütün rehber öğretmenleri bu şekilde eğitimden geçiriyor” dedi.

KAYAOĞLU: RAHATLIKLA YEDAM’A GELEBİLİRLER

Kayaoğlu, muhtarlarla birlikte üçüncü toplantılarını gerçekleştirdiklerini ifade ederek, vatandaşların bağımlılıklarından kurtulmaları için ücretsiz destek sağladıklarını söyleyerek, “Sayın mahalle muhtarlarımızla 3’üncü mahalle toplantımızı yapıyoruz. Her hafta 10 muhtarımızı YEDAM’a davet ediyoruz. Sağ olsunlar onlarda icabet ediyorlar. YEDAM nedir, ne yapıyor, çalışmaları nasıl, kime hizmet ediyor, bunlar hakkında bilgiler veriyoruz. Çünkü biz Yeşilay olarak sayın muhtarlarımızı önemsiyoruz. Mahallelerinde madde bağımlısı, alkol bağımlısı, tütün bağımlısı olan insanlarımızı rahatlıkla YEDAM’a gönderebileceklerini ifade edebiliyoruz. YEDAM, gizliliğin esas olduğu, her hangi bir ücretin talep edilmediği bir merkez. Burada psikolog, uzman psikolog arkadaşlarımız var, sosyal hizmet uzmanımız var. Burada alkol bağımlısı, madde bağımlısı yani bağımlılığın her çeşidine ulaşmış insanlarımıza yardım etmek, onları tedavi etmek için bulunuyorlar. Herkesin gönül rahatlığı ile böyle bir rahatsızlığı, alışkanlığı varsa rahatlıkla YEDAM’a gelebilirler” diye kaydetti.

KAYAOĞLU: RAHATLIKLA YEDAM’IN KAPISINI AÇABİLİRLER

Kayaoğlu, anne ve babalara da seslendi ve “Ailelerimiz kapılarımızı aralayabilirler” dedi.

Kayaoğlu, “Anneler ve babalar biz YEDAM’dan sadece bilgi almak istiyoruz diyenler rahatlıkla YEDAM’ın kapısını açabilirler. Psikologlarımızla görüşebilirler. Aynı zamanda 444 79 75 çağrı numarasından da YEDAM’a ulaşabilirler” ifadelerini kullandı.  


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103