Yıkılan Dilek Sitesi İle İlgili Şüphelilerin Yargılanmasına Başlandı

Elazığ’da meydana gelen depremde yıkılan Dilek Sitesi ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı 23 şüpheli hakkında işlem başlattı.

Yıkılan Dilek Sitesi İle İlgili Şüphelilerin Yargılanmasına Başlandı

24 Ocak’ta Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik depremde yıkılan binalar arasında bulunan Dilek Sitesi ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Cumhuriyet Başsavcılığı meydana geen depremin ardından 14 kişinin hayatını kaybettiği olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında 23 şüpheli şahsa kamu davası açıldı.

“AÇILAN İDDİANAMENİN KABULÜNE KARAR VERİLEREK ŞÜPHELİLERİN YARGILANMALARINA BAŞLANMIŞTIR”

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, “24/01/2020 tarihinde ilimizde meydana gelen depremde yıkılan ve vatandaşlarımızın ölümüne sebebiyet veren binalar ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yapılmakta olan soruşturmalar kapsamında, 14 kişinin öldüğü Elazığ Merkez Sürsürü Mahallesinde bulunan DİLEK Sitesi ile ilgili soruşturma tamamlanarak, tespit edilen 23 şüpheli hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca iddianame düzenlenerek Taksirle Ölüme ve Yaralanmaya Neden Olma suçundan cezalandırılmaları istemi ile Elazığ 1.Ağır Ceza Mahkemesine kamu davası açılmıştır. Mahkemece yapılan inceleme sonucunda Cumhuriyet Başsavcılığımızca açılan iddianamenin kabulüne karar verilerek şüphelilerin yargılanmalarına başlanmıştır” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 2 yıl Önce

Bir defa müteahhit sorumluluğu diye birşey yok,geriye ne kalıyor,denetleyenler in sorumluluğu.O da, bu binalar yapıldığı tarihlerde Belediyede imar da çalışan Mühendisler dir.Peki yüzlerce binayı 1 veya iki inşaat mühendisi ile denetlemek mümkün mü?, Hayır.Bu bile olsa ,malzemeden dolayı 2 yıl,yapım hatasindan ,yani denetim yapan Mühendis sorumluluğu ne kadar 15 yıl.Eee geriye ne kaldı,müteahhit; O da diyecek ki ben teknik eleman değilim,sadece yapımını yüklendim.Gördugunuz gibi suçlu yok.Gecmis olsun.O tarihlerde öyleydi,şimdi ise projeden ve imalatlardan dolayı Yapı denetim şirketleri var ve bakanlık kontrolünde.Mesele bu, geçmiş olsun.

Zafer yıldız
Zafer yıldız - 2 yıl Önce

14 tane can vefat etti abimiz ablamiz kardesimizdi hepsi hepsinin ailesi bir hayati vardi sebep olan bu namussuz mütahitler yandaslari onay veren goz yuman bu 23 katil en agir sekilde cezalanmalidir.ölenler geriye gelmeyecek belki ama en azindan geride biraktiklari icin biraz iclerine su serper ve gelecekde bir daha yasanmamasi icin bir ders olur insAllah en agir cezayi alirlar.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109