Yolda Kalan Ailenin İmdadına Jandarma Yetişti

Harput’ta Buzluk Mağarası Mevkii’nde yolda kalan vatandaşların imdadına Jandarma ekipleri yetişti. Kurtarılan aile Harput Muhtarlığına götürülürken Elazığ Belediyesi ekipleri kar temizleme çalışmaları yaptılar.

Yolda Kalan Ailenin İmdadına Jandarma Yetişti

Bir aile Harput buzluk Mağarası Mevkii’ne gitti

Buzluk Mağarası’nın bulunduğu kısımda kar olması nedeniyle aile yolda kaldı.

Yolda kalan aile durumu Jandarma ekiplerine bildirdi.

Jandarma ekipleri ve Harput Mahalle Muhtarı Zülküf Demirpolat hemen olay yerine gittiler ve yolda kalan aileyi kurtardılar.

Kurtarılan aile Harput Mahalle Muhtarlığına götürüldü.

Öte yandan Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Buzluk Mağarası önünde kar temizleme çalışmasına başladı.

DEMİRPOLAT: YOLDA KALAN VATANDAŞIMIZIN YARDIMINA KOŞTUK

Aileyi kurtardıktan sonra açıklama yapan Harput Mahalle Muhtarı Zülküf Demirpolat, “Buzluk Mağaralarında vatandaş yolda kalmıştı. Bize ulaştılar. Biz de Elazığ Belediyesi’ne ve Jandarma ekiplerine ulaştık. Allah razı olsun Jandarma her zaman ki gibi Elazığ Belediyesi her zaman yanımızda. Vatandaşımıza da geçmiş olsun diyoruz. Aileyi alıp direk muhtarlığa götürdük. Orada sıcak çaylarını içip mağduriyetlerini giderdik. Burada da aynı zamanda belediye ekipleri gelip vatandaşı buzluk mağaralarının oradan kar oynamaya gelmişler. Bu sene malum fazla kar olmadığından dolayı vatandaşlar nerede kar görürse oraya yöneliyor. Biz geçmiş olsun diyoruz. Harput Buzluk Mağaraları’ndan herkese selam olsun. Başta Elazığ Belediyesi’ne ve Harput Jandarma ekibine, karakoluna çok teşekkür ederiz. Hızır gibi yetiştiler. Allah razı olsun Her iki ekibe de greyderci personel arkadaş, belediye ekibine çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

“HIZIR GİBİ YETİŞTİLER”

Yolda kalan vatandaş ise, “Çok teşekkür editörüz. Muhtarımız bizimle çok ilgilendi. Allah razı olsun. Ailemizi aldı muhtarlığa götürdüler. Jandarma’mız, Belediye’miz hepsi Hızır gibi yetiştiler. Allah razı olsun diyoruz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhtar hayranı
Muhtar hayranı - 1 ay Önce

Muhtarım neredeydin. Seni 1 haftadır özlemiştik. Kar haberi demek muhtar demektir. Muhtar demek kar demektir.

Muhabir zülküfle fasulyeden haberler
Muhabir zülküfle fasulyeden haberler - 1 ay Önce

Kanal Fırat in harput muhabiri işbaşında fasulyeden haberler serisi devam ediyor

Ali
Ali - 1 ay Önce

Harput muhtarı gelecek donem galiba milletvekili adayı olacak işi gücü show geçen günde kanal fırat in muhabirliği yapıyordu... kurtarma ekibi olarak kameramanlari da götürmüş. Keske davul zurna ekibini de götürseydin çayda çıra eşliğinde getirseydin. işi öğrenmiş işi gücü show tebrikler muhtarım..

elazığlı
elazığlı @Ali - 1 ay Önce

aynen vallaa:)))

MRT
MRT - 1 ay Önce

YALNIZ KURTARILAN MEKANDA HERKES CEKETLİ GÖMLEKLİ KİMSEDE MONT YOK

elazığlı
elazığlı - 1 ay Önce

yav o del de arkadaş bu nasıl kısıtlama..harputa hazar babaya gidince muaf mı oluyorsun aksamın sekizinde buzluk magarasında ne işleri var..kul hakkı yiyorlar binlerce insan yasaklar yüzünden milyarlarca ceza ödedi..bu nasıl iş..

SIRADAKİ HABER

banner103