Yönetim İstifa Sinyali Verdi

Elzığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil yazılı bir basın açıklaması yaparak, göreve gelmelerini sağlayan ilimiz erklerinin, bu görevde kalmamalarını istedikleri anda kulübü yönetecek bir ekibin oluşması halinde istifa edebileceklerini söyledi.

Yönetim İstifa Sinyali Verdi

Yaşanan maddi sıkıntılar nedeniyle oldukça çalkantılı günler geçiren Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü’nde Başkan İrfan Yumakgil, yazılı bir açıklama yaparak görevi bırakmaya hazır olduğunu belirtti.

Yumakgil, göreve gelmelerini sağlayan İlimiz erklerinin, bu görevde kalmamalarını istedikleri anda kulübü yönetecek bir ekibin oluşması halinde istifa edebileceklerinin sinyalini verdi.

“YAŞANAN MADDİ SIKINTI ÇÖZÜME KAVUŞMAMIŞTIR”

Elazığspor Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil tarafından yapılan açıklama aynen şöyle; “Genel Kurul Delegelerimizin bizlere görev verdiği 03.08.2018 tarihinden itibaren Yönetim Kurulu olarak Elazığspor’umuz için iyi niyetle mücadele etmekteyiz. Yaşanan olumsuzluklara rağmen, zaruri ihtiyaçlar karşılanarak takımımızın bu ligde mücadele etmesinin gerekleri yerine getirilmiştir. Her ne kadar gelir getirici projelerle ilgili mesafe kat edilmiş olsa da, kısa vadede yaşanan maddi sıkıntı çözüme kavuşmamıştır. Yönetim Kurulumuz bütün bu gelişmelerle hep yaralanan, eleştirilen ve suçlanan konumda olmasına rağmen Elazığspor’umuzun sahipsiz kalmaması adına kolay olan istifa seçeneği yerine, zor olan devamı seçmiştir. Ancak şu da bilinmelidir ki; bizlerin göreve gelmesini isteyen, bizleri bu süreçte destekleyerek görev almamızı sağlayan ilimiz erklerinin, bu görevde kalmamamızı istemeleri ya da herkesin mutabık kalarak bu güzide kulübümüzü yönetecek bir ekibin oluşması halinde de zaman geçirilmeden istifa edilecektir.

“SIKINTILARIN YAŞANMAMASI İÇİN BAZI KURALLAR GETİRİLECEKTİR”

Çok büyük bir aksilik yaşanmadığı takdirde izlenecek bu yoldaki maksadımız da; tüzükteki açıkları kullanarak yönetime kurtarıcı rolüyle gelmeye çalışan, zarar verici mihrakların önünü alabilmektir.Görevde bulunduğumuz süre içerisinde camiamızın oluruna sunulacak yeni tüzük çalışmasıyla; kulübümüz adına milat olabilecek bir aşama gerçekleştirmeye çalışılacak olup; seçim, üyelik ve mali anlamda geçmiş sıkıntıların yaşanmaması için bazı kurallar getirilecektir. Özetle; bize görev tevdi eden erk ve delegelerimizin “bu işi daha başarılı yapacaklar var” diyerek fikir birliği etmesi halinde istifa seçeneği anında uygulamaya konulacaktır. Ancak ortamı puslu hava zannederek, yönetim hemen istifa etsin baskısını oluşturup “istifadan sonra kongrede kimse çıkmaz bize muhtaç kalırlar” zihniyetiyle rant elde etmeye çalışanlara ilimiz ve camiamız adına fırsat verilmeyecektir. Yönetime talip olacakların, yönetimimizin istifasının ardından kongre sürecine kadar geçecek en az 1 aylık sürede kulübümüzün sahipsiz kalmaması adına, yönetimimizin istifasını beklemeden kamuoyu önüne çıkıp, kendilerini ifade ederek kabul görmeleri ve akabinde bu görevi almaları beklenecektir. Kamuoyuna Saygılarımızla Arz ederiz” şeklinde açıklamada bulundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 17:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazmi
Nazmi - 2 yıl Önce

Durduğun kabahat, Hacı Murat Yümlü gibi Yumakgil de aldatıldı. Madem öyle şu Belediyeden destek istemiyorum diyen Necati Erdemi niye bırakmadınız.Bundan daha mı kötü olacaktı.

ayhan
ayhan - 2 yıl Önce

analaşıldı buda tamamdır

Nihat
Nihat - 2 yıl Önce

Belediye Başkanı seçildiğinde Süper ligdeydi takım, şimdi kapanmaya doğru gidiyor. Elazığspor sadece belli maksatlar için kullanıldı.

SIRADAKİ HABER

banner7