banner83

Yüzlerindeki Tebessüm Her Şeye Değerdi

Down Sendromlu çocuklar ve aileleri düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

Yüzlerindeki Tebessüm Her Şeye Değerdi

Down Sendromlular Derneği ve Türk Hava Yolları, Down Sendromlu çocuklar ve aileleri düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

BALİN: DAHA İYİ BİR FARKINDALIK OLACAĞINA İNANIYORUZ

Down Sendromlular Derneği Başkanı Fethi Ahmet Balin, “Hepiniz bu farkındalık gününde çocuklarımızın bu hayatta var olduklarını, sosyal hayatta var olduklarını, kültürel, sosyal, sportif faaliyetlerin içinde sürekli olduklarını ve burada da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün geçmişte de olduğu gibi bugünde çok ciddi faaliyetlerimiz var. Hem milli takım noktasında hem Türkiye şampiyonlukları noktasında bu down sendromlu çocuklarımız, özel çocuklarımız mental otizmli çocuklarımızın da ciddi başarıları vardır. Burada Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün, ASKF Başkanımızın desteği, diğer kurum ve kuruluşların da desteğiyle daha iyi bir farkındalık olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

EREN: EMEĞİ OLAN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ise, “Down sendromlu kardeşlerimiz, çocuklarımızla birlikteyiz. Kıymetli veliler ile birlikteyiz. Amacımız down sendromlu kardeşlerimize farkındalık Yaratmak. Tabi birçok program yıl içerisinde yapılıyor. Ama bugün özellikle Ahmet Bey’in nezdinde Türk hava Yolları’na çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımıza çeşitli sürprizler var, hediyeler var, çekilişler yapılacak. Bu anlamda bugüne kadar ve bundan sonra emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

GÜR: ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ FAZLASIYLA KENDİLERİNE VERİYORUZ

ASKF Başkanı Mustafa Gür de, “7 kulübümüz federasyonumuza bağlı. Biz yıl boyu iç içe birlikte çalışıyoruz. Bu kardeşlerimizle hayata tutunma adına bizler elimizden gelen desteği fazlasıyla kendilerine veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz. Sayın Gençlik ve Spor İl Müdürümüz ile birlikte her daim yanlarındayız, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

PEKER: KATILDIĞINIZ İÇİN HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bir toplumun gelişmişliği en zayıf halka ile ölçülür diyen STK Platformu Dönem Sözcüsü Prof. Dr. Kenan Peker, “biz toplumun gelişmişliği en zayıf halkayla ölçülüer. Bu gençlerde bizim en zayıf halkamızdır. Bu güzellikleri kendilerine yaşattığınız için, katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

POSTALLI: İLERİKİ DÖNEMLERDE FARKLI DÜŞÜNCELERİMİZ VAR

Elazığ Türk Hava Yolları Müdürü Ahmet Postallı da, “Böyle anlamlı bir günde yavrularımızla çam sakızı çoban armağanı küçük hediyelerle birlikte beraber olmaktan onur duyuyoruz. Bundan sonra da ileriki dönemlerde farklı düşüncelerimiz var. Yine bu yavrularımız için. Bu organizeyi yapan dernek başkanımıza, Gençlik ve Spor İl Müdürümüze teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Çekilişte çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi.

HABER: SITKI TAŞEL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7

banner47