Zabıtadan Ramazan Denetimi

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte şehir genelinde gıda üretimi ve satışı yapan imalathanelere yönelik etkin denetimlerini sürdürüyor.

Zabıtadan Ramazan Denetimi

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Ramazan ayı dolayısıyla denetim yapıldı.

Bu kapsamda kasap, fırın ve tatlı üretimi yapan noktalarda mamullerin daha sağlıklı ve temiz koşullarda üretilmesi için denetim gerçekleştiren ekipler, imalathanelerin mutfaklarına, kullandıkları malzemelerin tarihlerine, çalışanların kılık kıyafet ve kişisel temizliklerine varana kadar bir dizi denetim gerçekleştirdi.

İncelemelerini titizlikle sürdüren ekipler, denetimlerde gerekli temizlik kurallarına ve hijyen koşullarına uymayan işyerleri hakkında tutanak tutarak, uyarılarda bulundu.

Eksikleri bulunan iş yerlerine resmi uyarıların yapılarak yasal işlemlerin başlatılacağı denetimler, vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cezmi
Cezmi - 1 yıl Önce

Yanılmaz dönemi uygulamaları devam ediyor işlem yok uyarı var. Sanki o eksikliği olan veya yapan esnaf eksikliği bilmiyormuş da Zabıtanın kendisini uyarmasını bekliyormuş, bence ramazan ayı uyaracaklarına bari eksiklikleri gidereceklerine dair yemin ettirselerdi belki yeminine uyan biri çıkardı.

SIRADAKİ HABER

banner7