Zabıtadan Yol Kaldırım İşgali Yapan İşletmelere Yaptırım Uygulandı

Elazığ Belediyesi, şehir genelinde trafik ve yaya güvenliğini sağlamak amacıyla denetimlerini sürdürüyor.

Zabıtadan Yol Kaldırım İşgali Yapan İşletmelere Yaptırım Uygulandı

Bu kapsamda Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım ve yol üzerlerine bırakılan duba, flama ve reklam panolarını tek tek toplayarak yayaların daha güvenli bir ulaşım imkânına kavuşmasını sağladı.

Araç park etmenin yasak olduğu noktalara ise gelişigüzel bırakılan lastik ve sandalyeler ekiplerce kaldırıldı.

Belirli periyotlarla sürdürülen denetimler neticesinde, kurallara uymayarak kaldırım işgali yapan işletme ve işyeri sahiplerine ise yasal yaptırım uygulandı.

PAZAR ESNAFINA ETİKET VE TERAZİ DENETİMİ 

Denetimler kapsamında düzenli olarak pazar esnaflarını denetleyen ekipler, satış fiyatlarını gösteren etiket ve terazilerin doğruluğunu kontrol etti.

Pazar tezgâhlarındaki ürünlerin hijyen ve tazeliğini denetleyen ekipler, hassas terazilerin ise satışa uygun olup olmadığını kontrol etti.

Maske, mesafe ve temizlik konularında detaylıca bilgilendirilen pazarcılar, varsa eksikliklerinin giderilmesi hususunda ise uyarıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Karaca
Ahmet Karaca - 8 ay Önce

Balakgazi Caddesi (1. harput caddesi) üzerinde bulunan kıraathaneler -Yıldırım Kıraathanesi ve Askerin Yeri- kaldırım işgali yapıyor. Masa ve sandalyeleri karşılıklı olarak atmışlar kaldırıma. Ailemizle bu kaldırımdan geçemiyoruz. Bunu belediyeye bildirmemize rağmen bir yaptırım uygulanmıyor bu kıraathanelere. Nerede belediye, nerede belediyenin sözde zabıtası?

MURAT
MURAT - 8 ay Önce

sn belediye birde mümkünse nailbey mahallesine zabıta ekiplerini görder de kaldırım araç park alanı olmuş kaldırım yokki insanlar yürüsün ayıp ayıp hiç mi belediye başkanı ve müdürler nailbey mahallesıne gelmiyor.kaldırımlar araba dolu

Herkese mi
Herkese mi - 8 ay Önce

Herkese uygulanmıyor bunu biliyoruz merkezdeki minibüs durağında adamlar kaldırımı yolu işgal ediyor zabıta gelip Çay içip gidiyor bumu uygulama tebrikler

Hmm
Hmm - 8 ay Önce

He he inandık tamam... Göstermelik bir kaç yerden toplamışsınız duba flama vs denetim olmuş. Gücünüz yetiyorsa işlek kaldırım ve caddelerde yapın..

N.B
N.B - 8 ay Önce

Dükkanlar kapalıyken hırsız gibi gidip toplarsınız adı denetim olur. Yiyosa gündüz açıkken gidin hele kaç kişinin dubasini vs alabileceksiniz.

Huzeyfe
Huzeyfe - 8 ay Önce

Şu bağkur CAD ,Borsa binası altındaki dukkanlar,, adamlar toprak dökmüş fidan dikmiş,kaldırım yetmiyor asfaltida işgal etmişler,acaba zabıtalar kör mü?Ayrıca Atatürk ilkokulu üst köşesindeki büfe orayı markete çevirmiş,kurbanlık hayvan bile satıyor,asfalta mevye kasaları atmış giren yok ayrıca üste çadır çekerek alanını 3 katına çıkarmış,gören yok. Bütün Elazığ halkı görüyor,ama maalesef belediyeciler bu işgale göz yumuyor, görmüyor.Boyle devam ederse Savcılığa suç duyurusunda bulunacagiz,birde yıkılan SGK binası bitisiğindeki çerezci kaldırımı tamamiyle işgal edip kapatıp elekrikli daraba yaptı.Ey belediye Neredesin,ses ver..

i.s.
i.s. - 8 ay Önce

neyzen sokak bozduman elektrik neredeyse tüm sokaklar kaldırımları teslim almış hele kapısının önünde kaldırıma platform monte etmiş yola inip yürüyorsun dün de yola kontyenr bırakmış inşaat mı ne yapıyor,çocukları okula götürürken yolda yürüyoruz resmen

Yav hehe
Yav hehe - 8 ay Önce

Yav he he

SIRADAKİ HABER

banner103