Zemini Kötü Denilen Yerde Toplam 8 Katlı Binalar Yapılıyor

Tarım İl Müdürlüğü hizmet binasının zemini sağlam olmadığı için mevcut alanda yapılmayacağı açıklaması şehirde kafaları karıştırdı. Müdür Turan Karahan, “Zeminde su seviyesi 4 metrede ve sıvılaşma riski var” açıklamasının ardından gözler o bölgeye çevrildi. Riskli denilerek hizmet binasının yapılmadığı alanın çevresinde zemin artı 7 katlı binalara ruhsat verildiği birçok binanın inşaatının bittiği ve vatandaşların evlerine taşındığı görüldü. 

Zemini Kötü Denilen Yerde Toplam 8 Katlı Binalar Yapılıyor

Tarım İl Müdürlüğü hizmet binasının Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki Viroloji Parkı’nın hemen üst tarafına yapılmak istenmesi şehirde akıl tutulması olarak yorumlanmıştı.

Trafiğin zaten yoğun olduğu ve bölgedeki diğer müdürlüklerin şehir dışına taşınmak istendiği alanda yeni bir müdürlük binasının yapılmak istenmesi tepkilere neden olmuştu.

Tepkiler üzerine Tarım İl Müdürü Turan Karahan açıklama yapmış ve açıklamasında yapılmak istenen müdürlük binasının Zübeyde Hanım Caddesi’yle bir alakasının olmadığını belirtmişti.

MÜDÜR KARAHAN, ZEMİNİN SAĞLAM OLMADIĞINI AÇIKLADI

Tarım İl Müdürü Turan Karahan’ın açıklaması yeni bir skandalı daha ortaya koydu. Müdür Turan Karahan, Olgunlar Mahallesi’nde yer alan mevcut il müdürlüğü binasının depreme dayanıksız bir bölge olduğunu belirterek, “Mevcut alanda yapılan zemin etüdünde su seviyesinin 4 metrede olması sıvılaşma riskinin olmasından dolayı depremden hemen sonra ilimizi ziyaret eden Bakanlık inşaat daire başkanı ve beraberindeki heyet tarafından bakanlığımıza ait bu alanda tüm detayları düşünülerek yapılmasının daha uygun olacağı kanaati oluşturuldu ve bunun üzerine çalışmalar yapıldı” ifadelerini kullanmıştı.

MÜDÜRLÜK BİNASININ ÇEVRESİNDEKİ EVLER TOPLAM 8 KATLI

Müdür Karahan, bölgedeki zeminin iyi olmadığını gerekçe göstererek yeni binanın aynı yerde yapılmayacağını açıklaması gözleri o bölgeye çevirdi. Çünkü hizmet binasının hemen karşı tarafında zemin artı 7 katlı bir binanın inşaatı tamamlanmak üzere. Yine zemini kötü denilen Tarım İl Müdürlüğü binasının yaklaşık 100 metre ilerisinde de zemin artı 7 katlı binalar tamamlanmış durumda.

ZEMİN KÖTÜYSE MÜDÜRLÜK BİNASININ ÇEVRESİNDEKİ EVLERE NASIL MÜSAADE EDİLDİ?

Bölgedeki zeminin kötü olması nedeniyle hizmet binasının aynı yerinde yapılmayacağı belirtilirken aynı yerde vatandaşların yaşadığı konutların zemin artı 7 katlı olarak yapılması kafalarda soru işareti oluşturdu. Yeni yapılan zemin artı 7 katlı binaların yapılmasına nasıl izin verildiği tartışmalara neden olurken kamuoyu yaşanan bu durumla ilgili açıklama bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 20:25
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ulvi
Ulvi - 5 ay Önce

Acı olan nedir. Bu Müdürler özellikle seçilip memlekete musallat ediliyorlar. Tesadüf mü? AFAD, Çevre Şehircilik, Kültür Ve Turizm, Tarım

Rıza Aydemir
Rıza Aydemir - 5 ay Önce

Kula kulluk yapan adaletden yoksun sen ve senin gibiler müdürlükte oturdukça yeni bina yapılsa nolur yapılmazsa ne olur???

Köylü Mehmet Ağa
Köylü Mehmet Ağa - 5 ay Önce

Çözüm kurumunun taşınmasında değil müdürün koltuğunun taşınmasında,

Hasan k.
Hasan k. - 5 ay Önce

Tarım İl müdürü kendini meşhur etmesin bu konuyla depremi pandemiydi biraz ilgi odağının dışında kaldı sanırım mesleğiyle alakalı lakayıtlıklar la dolu yönetimine bulunduğu kurumun idaresine baksın milletin ekmeğine insanların var olan değerlerine çamur atmasın.

sizdenbiriyim
sizdenbiriyim - 5 ay Önce

Ne demişler adalet olmayan bir şehirde semer çok satılır imiş saygilar. Elazig milleti ilerleyen seçimlerde lambayı söndürecek inşAllah.

Ali
Ali - 5 ay Önce

Bu elazig basinı il müdürünün başını yer demedi deme.. mesele bina değil anladık...

Gakgo
Gakgo - 5 ay Önce

Burda iş bakanlığa düşüyor en fazla 4 kat 100/40 yapı verecek

İlhan
İlhan @Gakgo - 5 ay Önce

O dediğini nerede verecek Keko, asri mezarlık yanı odun ambarı için uygun bir teklif, tabi Belediye Odun ambarındaki yeri Tarım Müdürlüğünün arsası ile takas etmeli, Tarım il Müdürlüğü görev alanı Uluova, Kovancılar, bermaz, Karakoçan ovaları köylü minübüsünden iner işini halleder yine minübüsü ile döner. Kurumlar hepsi şehirin batısında olacak diye şart mı var?

Muhtar
Muhtar - 5 ay Önce

Fethi sekin Mesir alanı ile Yahya kemal caddesini birbirine bağlayan ve üniversite içerisinden geçen yol, belediyeye devredilmeli ve yolunda zübeyda hanım caddesi ile arasında rektörlük, tarım vb. kurumların müştemilatları taşınmalı... Bu alan Elazığ için çok önemli. Kamuoyu oluşturup, kurumlara baskı yapılmalı.


SIRADAKİ HABER

banner103