Ziraat Odası Başkanları Keban’da Buluştu

Ziraat Odası Başkanları, İl Koordinasyon toplantılarını Keban’da gerçekleştirdi. Başkanlar, toplantının ardından Keban İlçe Kaymakamlığı ile Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

Ziraat Odası Başkanları Keban’da Buluştu

Ziraat Odası Başkanları, İl Koordinasyon toplantısını Keban İlçesi’nde gerçekleştirdi.

Toplantıya katılan Keban Ziraat Odası Başkanı Ebubekir İkinci, hükümetten çiftçiler için ek destek taleplerinin olduğunu kaydetti.

İKİNCİ: ÇİFTÇİLERİMİZİN BAYAĞI BİR SIKINTI ÇEKTİKLERİNİ  HASBİHAL ETTİK

Keban Ziraat Odası Başkanı Ebubekir İkinci, “ Çiftçilerimizin mazot, gübre desteklerini, giderlerinin fazla olması pandemiden dolayı çiftçilerimizin bayağı bir sıkıntı çektiklerini bu konuları birbirimizden hasbihal ettik.” dedi.

Baskil Ziraat Odası Başkanı Murat Zilayaz toplantıda çiftçilerin sıkıntılarının giderilmesi için atılması gereken adımları görüştüklerini söyledi.

ZİLAYAZ: TARIMDAKİ SORUNLAR PROBLEMLER ÇOK BÜYÜK

Baskil Ziraat Odası Başkanı Murat Zilayaz, “ilimizin tarım sorunlarını görüştük. Tarımdaki sorunlar problemler çok büyük, bu maliyetler ile tarımın sürdürülebilmesi için çok büyük sıkıntılar yaşıyor çiftçilerimiz. İnşallah çok kısa zamanda bu sıkıntılar giderilir. Özellikle mazot fiyatları, enerji fiyatları, girdi maliyetleri, gübre tarımdaki sıkıntılar giderilir. En kısa zamanda giderilmesi için gerekenin yapılmasını diliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Heyet toplantının ardından Keban Kaymakamı Hasan Akbulut ve Keban İlçe Tarım Müdürü Ziyaddin Seçkin ile bir araya geldi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 16:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ali
Ali - 6 ay Önce

Ziraat odasi firmalar ile anlasma yaparak uygun fiyatla tohum temin eder dağıtır gübre temin eder dağıtır. Pazar konusunda ureticiye yqrdimci olmak adian calisma yapar ayrica Alet ekipman konusunda üreticiye yardımcı olur... maalesef ziraat odaları cks dosyaları için aidat almaktan başka hiç bir iş yapmıyor.. hiç tiribune oynamayın reklam reklam reklam...

SIRADAKİ HABER

banner109