Zülfü Demirbağ Aday Adaylığını Açıkladı

22. ve 24. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, 24 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimlerde yeniden vekil olabilmek için AK Parti’den aday adaylığını açıklamak üzere memleketi Elazığ’a geldi. Havalimanında kabalalık bir grubun sevgi seliyle karşılanan Demirbağ, gündem ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

“Hepimizin malumu olduğu üzere gerek sınırlarımızda, bölgemizde meydana gelen, gerek yurt içinde meydana gelen olaylar ve özellikle anayasa değişikliğini müteakip gelişmeler sonrasında geçen Salı günü grup toplantısında Devlet Bey’in erken seçimle ilgili yaptığı açıklama ve sonrasında da Çarşamba günü Sayın Cumhurbaşkanımızla Devlet Bey bir araya gelerek son olayları, iç ve dış olayları değerlendirmesi neticesinde bir erken seçim kararı alındı. İnşallah 23 Haziran’da millet olarak, ülke olarak yeni bir erken seçime gidiyoruz, ülkemiz için, milletimiz için hayırlı uğurlu olsun. Tabi burada bölgemizdeki olaylardan bahsettik, 15 Temmuz darbe ve ihanet girişiminin ardından Amerika Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a diz çöktüremeyince arkasından Suriye’de ve Irak’ta sınırlarımızda özellikle bir PKK-PYD devleti 50, 60 bin kişiden bahsedilen bir ordu oluşturmak, bunları yetiştirmek, tırlar dolusu 2 bin tır söylentiye göre ve 600 civarında kargo uçakla silah taşımak. En modern ağır silahları vermek suretiyle orada kendine göre bir kara gücü, bir ordu oluşturmaya çalıştı” ifadelerini kullandı.

“AMAÇLARI TÜRKİYE’Yİ TERBİYE ETMEKTİ

Erken seçimin nedenleri, ülke ve dünya gündemi ile alakalı değerlendirmelerde bulunan Demirbağ, “Burada amacı Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaktı. Başta Türkiye olmak üzere bölge ülkelerini her terbiye etmekti. Bu oyunu, bu planı gören başta liderimiz Recep Tayyip Erdoğan Bey ve Devlet Bey olmak üzere bir araya geldiklerinde önümüzde 1 buçuk yıl gibi uzun sayılabilecek planlar karşısında, oynanan oyunlar karşısında 1 buçuk yıl sonra genel seçime gidecektik. Bunun da uzun bir zaman olacağı, bu süre içerisinde oyunlara muhakkak olmayan, planları ters yüz olan Amerika ve başta Fransa olmak üzere Avrupa devletleri u planları ters yüz olunca bu kez ekonomik açıdan Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaya çalıştılar. Dikkat ederseniz Suni dalgalanmalarla Dolar ve Euro üzerinde oyunlar oynanmaya başlandı. Türkiye’nin bu geçecek 1 buçuk sene içerisinde ekonomisinin yara almaması için milletçe sıkıntıya düşmememiz için böyle bir erken seçim kararı alındı. İnşallah ülkemiz için, milletimiz için de hayırlı oldu. 24’ünde inşallah erken seçime gideceğiz. Tabi bu seçimde iki sandık beraber olacak, iki seçim birlikte yapılacak. Anayasa değişikliğinden dolayı, mecburiyet bu. Biri Cumhurbaşkanlığı seçimi, bir diğeri de Milletvekilliği Genel Seçimi. İki seçim beraber yapılacak” şeklinde konuştu.

“BAKANLIK SAYISI 14’E DÜŞECEK”

Muhalefetin, cumhurbaşkanı adayı çıkarmak için yaptığı ittifaka değinen Milletvekili Aday Adayı Demirbağ, “Hepinizin malumu olduğu üzere çok çok büyük önem taşıyor. Niye? Meclis dışından atanacak bakanlar kuruluyla son gazetede basında da var 14’e kadar düşecek bakanlık sayısı. Bürokrasi de büyük çaplı bir revizyona gidilecek. Hızlı karar almak için, daha etkin bir yönetim anlayışı koymak için iki seçim beraber yapılmak suretiyle yeni yönetime geçilecek, yeni yönetim sistemine geçilmiş olacak. Bu bakımdan çok önemli. Bir diğer önemi de gerek milletimiz, gerek mazlum insanların umudu haline gelen, Recep Tayyip Erdoğan Bey’in, Sayın Cumhurbaşkanımızın tekrar güçlü bir şekilde oynanan bu oyunlar karşısında, bu haince planlar karşısında güçlü bir şekilde tekrar Cumhurbaşkanlığına gelmesi için büyük bir önem taşıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi. Bir ikincisi de Milletvekili Genel Seçimi. Elbette ki buda önemli, meclisin yeni dönemde başkanlık sistemiyle birlikte elbette ki yasama görevi olduğu gibi meclise bırakılıyor. Şimdi eskiden hükümet tasarıları gelirdi, mecliste görüşülürdü, kanunlaşırdı. Şimdi artık hükümet tasarısı olmayacak acil durularda kanun hükmünde kararname ile Sayın Cumhurbaşkanımız yönetecek ama ağırlıklı olarak bütün kanunlar ve anayasa değişiklikleri önceden de olduğu gibi meclisten çıkacak ve yasama görevi tamamen meclise tevdi edilecek. Birilerinin ifade ettiği gibi öyle milletvekillerinin fonksiyonu azalmayacak, gücü azalmayacak. Ama bir yetki bölüşümü olacak. Hükümet hükümetliğini bilecek, yasama da kendi görevini yapacak” diye kaydetti.

“ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 10 BİNİN ÜZERİNDE”

Demirbağ, “Şimdi burada bir diğer önemli hususta hepinizin bildiği üzere sınırlarımızda deminde ifade ettim gerek Amerika, gerek Avrupa ülkelerinin bu PKK-PYD’ye verdikleri büyük destekle birlikte Türkiye’yi adeta terörle terbiye etme; yıllardır terbiye ettiği gibi bundan böylede terbiye etme planını devam ettirmeleri. Daha güçlü bir şekilde devam ettirmeleri. Bu çok önemliydi. İşte bölgemizdeki bu olanın akamete uğraması için önce Fırat Kalkanı Harekatı, daha sonrada Zeytin Dalı Harekatıyla birlikte bir taraftan da Kandil’e yapılan operasyonlar, Kuzey Irak’a yapılan operasyonlar, bir taraftan yurt içinde yapılan operasyonlarla 5 bin civarında terörist etkisiz hale getirildi. Sadece bu kadar mı? hayır bir taraftan da Amerika’nın ve Avrupa’nın Türkiye’ye İŞİD’E yani DAEŞ’e yardım, aslı astarı olmayan bir şey. O tamamen FETÖ’nün bir oyunuydu. Oradaki bildiğimiz bu özgür Suriye ordusuna yardımdı gönderilen tırlar. Ama bunu İŞİD’E yada şu andaki ismiyle DAEŞ’e yardım amacıyla gönderildiğini Dünya Kamuoyuna duyurmak suretiyle Türkiye’yi terör ize etmeye çalıştılar. Aslı astarı olmayan bir şeydi bu. Ama ne oldu nihayetinde işte yapılan bu hareketlerle 3 bin de DAEŞ’li öldürüldü, etkisiz hale getirildi. Yurt içerisinde de 2 bin tane yakalananın dışında. Türkiye’de de aslında DAEŞ bu 10 binin üzerinde yakalanan ve öldürülen. Dolayısıyla öyle birilerinin itam ettiği gibi değil, aslı itibariyle Türkiye DAEŞ’e karşı da YPG’ye PKK’ya karşıda, FETÖ’ye karşıda, bütün terör örgütlerine karşı da acımasızca en şiddetli bir şekilde mücadelesini yaptı” dedi.

“ÇOK ACI OYUNLAR VAR”

Zülfü Demirbağ, “Bundan böyle de yapacak inşallah. Şimdi bu anlattığımız sebeplerden dolayı da gerek Cumhurbaşkanlığı seçimi, gerek se yapılacak Milletvekili Genel Seçimi her zamankinden daha büyük bir önem arz ediyor. 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler. Niye? Bütün dünyanın Türkiye üzerinde özellikle Amerika’nın ve Avrupa Devletlerinin Türkiye üzerinde oynadığı bu acımasızca, hain plan karşısında oyunlar karşısında ekonomik açıdan Türkiye’yi köşeye sıkıştırma planları karşısında inşallah bu seçimlerden şimdi bugün medya mensubu arkadaşlarımızla basına düşen haberlerden biliyorlar; muhalefet farklı oyunlar içerisinde Cumhur İttifakına karşı bir muhalefet ittifakı adeta. Sağıyla, soluyla, ortasıyla iyisiyle, kötüsüyle Hadepiyle, Haydar Başıyla, Haydar Ayağıyla ne varsa büyün ayak takımıyla Tayyip Erdoğan’ın karşısındalar. Daha dün güneş otel benzeri bir transfer harekatıyla İYİ Partiye ki zaten seçim kurulu açıkladı, Türkiye genelinde teşkilatlarının yarısını kuran İYİ Partiyi zaten seçime sokacak. Ama farklı bir oyun oynamak suretiyle 15 tane Milletvekili gözlerinden yaşlar akarak İYİ Partiye gönderdi, arkasından da meclis çalışmalarında İYİ Parti’nin sırasında oturmadılar. Dikkatinizi çektiyse. Çok acı bir oyun bu; güneş otelden daha vahim, aha acı bir olay. Şimdi oynanan bütün bu oyunları milletimize anlatmak lazım, milletimiz görüyor, idrak eden insanlar bunları yakinen biliyor, görüyor. Ama ola ki olaylardan haberdar olmayan insanlara da gerçek yüzünü anlatmak lazım. Bu seçimlerin bu bakımdan da çok büyük ehemmiyet taşıdığını ifade etmek lazım. İnşallah bu heyecanla bu aşkla gerek Cumhurbaşkanlığında, gerekse milletvekilliği genel seçiminde bu dış güçlere ve içerideki onların piyonlarına karşı, oyuncaklarına karşı beslemelerine karşı dış güçlerin, Amerikanın, CIA’nın beslemelerine karşı, FETÖ beslemelerine karşı güçlü bir şekilde tekrar liderimizi Recep Tayyip Erdoğan Bey’i Cumhurbaşkanı yapmak, Milletvekilliği seçiminde de beklenenin üzerinde bir oy almak suretiyle güçlü bir şekilde meclise girmemiz lazım ki bunlara en ağır cevabı verelim” diye aktardı.

“ABDULLAH BEY’İN BU VEFASIZLIĞI YAPACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Eski Milletvekili Demirdağ, “Biz grup toplantısından çıktığımızda bu haberler yayılmaya başladı, çıkmaya başladı. Biliyorsunuz Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Başkanı Abdullah Gül ile görüştüler. Kendisinin bir açıklamaları olmadı şu ana kadar. Hafta sonuna kadar Menfi veya ülfet bu konuda açıklaması olacak. Yani bir Türkiye’nin başındaki lider öyle karşıdaki adayın durumuna göre gardını alacak bir lider değil. Recep Tayyip Erdoğan Allah’ın izniyle kim olursa olsun, çok da fark etmez. Ama geçmişte Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendisi aday olması beklenirken bütün o gün ki zinde güçler Tayyip Erdoğan’ın karşısında cephe aldığı bir ortamda kardeşim Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanlığına aday gösteriyorum diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında aday olması sadece ifade etmem gerekir bu ortamda bir vefasızlık örneği olur. Ben Abdullah Bey’in bu vefasızlığı yapacağını düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

“MİLLETVEKİLLİĞİ SEÇİMİNDE ADAY OLMAYI DÜŞÜNÜYORUM”

22. VE 24. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “Tabi bugün buraya gelmemizin amacı da oydu yaklaşık bir yıla yakın, son bir yıl içerisinde özellikle hemşerilerimizden, dostlarımızdan, farklı siyasi görüşten hemşerilerimizin de özellikle aradıklarında Belediye adayı olmamızı, bundan geri durmamamızı hep ifade ettiler, yoğun bir talep oldu. Benim de kendine her fırsatta yakın arkadaşlarımızda bilir, ifadem; milletvekilliği seçiminde aday olmayı düşünüyorum ama Belediye içinde gerek İstanbul Belediyesindeki tecrübemiz, inşaat mühendisi oluşumuz nedeniyle Cumhurbaşkanımızın kendisi hizmetimize ihtiyaç duyarsa, tabanında talebinde dikkate alarak bu konuda bir tavrı olursa hizmetten kaçmayız dedik. Ama ben kendim Milletvekilliği seçiminde aday olmayı düşünüyorum. Bugün de alınan erken seçim kararıyla birlikte Elazığ’ımıza da gelmek suretiyle kafalardaki soru işaretlerini gidermek amacıyla aday adaylığımı huzurunuzda açıklamış oluyorum. Nasip olursa 2 dönem Elazığlı hemşerilerimiz bu şerefli görevi tarafımıza tevdi etiler mecliste en haysiyetli bir şekilde, en layık bir şekilde kendilerini temsil etmeye gayret ettik, o gayretin içerisinde olduk. Bulunduğumuz noktada da tevcih etmeleri durumunda, teveccüh göstermeleri durumunda vekalet tevdi etmeleri durumunda, yukarıda da genel Başkanımızın, Genel Merkezimizin de uygun görmesi halinde tekrar göreve talip olduğumuzu burada ifade etmek isterim" dedi. 

 

Demirbağ açıklamasının ardından uzun araç konvoyu eşliğinde şehir merkezine gelmek üzere havalimanından ayrıldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
reiss 10 ay önce

çok büyük işler yapmış. Tayyip bey kendisine ihtiyaç duymuş ki yeniden aday olmak istemiş. yani ihtiyaçtan . Bukadar yakınsan ve etkili isen sorun çöze biliyorsan bakanlığa aday olda görelim. iş te Elazığ aday profili. eskileri ve denenmişleri artık görmek istemiyoruz. bu millet size ve sizin gibi denenmişlere mecbur değil. yeni yüz istiyoruz.

Avatar
Haluk 10 ay önce

Şaka gibi 9 yıl yaptığı vekillik ortada, halkta bırak karşılığı olmayı en hazzedilmeyen isimlerden birisi

Avatar
elazığlı 10 ay önce

hıı tamam elazığı kurtaracak adam hehehheeeee

Avatar
nbv 10 ay önce

1000 tane oyum olsa sizin gibiler aday olursa akp ye oy vermem .

Avatar
Mehmet 10 ay önce

22 ve 24. Dönemde elazığa okadar cok hizmet yaptıki (!) hizmet aşkıyla yine aday olmayı düşünmüş olsa gerek sayın demirbağ elazığda zaten hiç siyasetçi yok bazı insanlar dönüşümlü ankarada mecliste oturmaya gidiyor dönem dönem yazık elazığa gercekten

Avatar
Şahin yakın 10 ay önce

Artık Reisin sırtından bir yere gitmek yok bu ve benzeri isimler listeye konulursa Cumhurbaşkanı seçiminde farklı vekil seçiminde farklı sonuçlar çıkar.

Avatar
Lütfü Bağbaşı 10 ay önce

Haber konusu olmaya değmez

Avatar
Mestan 10 ay önce

Elli tane otomobille karşılayan herkes aday olsa bu memlekette 100 bin tane vekil olacak aday çıkar yokmu artıran, denenmiş test edilmiş onaylanmış, söze gerek yok Elazığ için önerilen her projeye elzem değil diye diye 9 yıl vekillik yapmadı mı?

banner7

banner6