“Beşinci Mevsimin İlk Günü” sanatseverlerin beğenisine sunuldu

Beylikdüzü Belediyesi, Resim Sanatının Aşık Veysel’i Olarak Adlandırılan Bayram Gümüş’ün “beşinci Mevsimin İlk Günü” İsimli Resim Sergisini Sanatseverlerin Beğenisine Sundu.

“Beşinci Mevsimin İlk Günü” sanatseverlerin beğenisine sunuldu

Beylikdüzü Belediyesi, resim sanatının Aşık Veysel’i olarak adlandırılan Bayram Gümüş’ün “Beşinci Mevsimin İlk Günü” isimli resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Resim sanatının Aşık Veysel’i ve naif resmin yaşayan en önemli temsilcilerinden biri olarak adlandırılan ressam Bayram Gümüş’ün “Beşinci Mevsimin İlk Günü” isimli resim sergisi, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Galeri Bedri Rahmi Salonu’nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Beylikdüzü Belediyesinin katkılarıyla hayata geçen serginin açılışına Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, eski CHP Milletvekili Süleyman Çelebi, usta sanatçı Bedri Baykam, davetliler, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta konuşan Başkan Çalık, “Çok kıymetli sanatçımızın bugün bize beşinci mevsimin olduğunu hissettireceğini çalışmaları gördüğüm andan itibaren anladım. Gerçekten naif resmin dünyada ve Türkiye’de en önemli temsilcilerinden bir tanesi olan sanatçı dostumuzu burada ağırlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum. 35 yıllık bir sanat yaşamı, 35 yılın emeği var. Gerçekten her biri üzerinde çok uzunca zaman emek verilmiş eserler. Beylikdüzü’ne de bu yakışırdı. Beylikdüzü’nde her alanda olduğu gibi sanatta da nefes olmak için çaba göstereceğiz. İstanbul’un nefesi olmak için çaba göstereceğiz. Sanatçımıza bize yaşattığı ve yaşatacağı duygular için şimdiden çok teşekkür ediyorum” dedi.

20 Ocak 2020 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak

35. sanat yılında 30 eseriyle sanatseverlerle buluşan ressam Bayram Gümüş ise, “Resim ortamının durağan olduğu günümüzde resim sanatına hareket katmak istedim. Ressam zamana tanıklık eder ve her ressamın kendine ait bir hikâyesi vardır. Ben de belirli dönemlerde yaşadığımız İstanbul’u ve burada yaşadığım ne varsa onları tuvale aktardım. Bu kadar büyük eserlerin toplu halde son yer Galeri Bedri Rahmi Salonu olacak” şeklinde konuştu.

Tamamı yağlı boya eserlerden oluşan “Beşinci Mevsimin İlk Günü” isimli resim sergisi, 20 Ocak 2020 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103