Deniz Çakır'ın Başörtülü Kadınlara Hakaret Ettiği İddia Edilen Olayın Görüntüleri Ortaya Çıktı

Başörtülü kadınlara "Burası Arabistan mı? Ne geziyorsunuz burada!" diyerek hakaret ettiği iddia edilen Deniz Çakır'ın olayla ilgili görüntüleri ortaya çıktı.

Deniz Çakır'ın Başörtülü Kadınlara Hakaret Ettiği İddia Edilen Olayın Görüntüleri Ortaya Çıktı

Bir AVM'nin kafesinde başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddia edilen ünlü oyuncu Deniz Çakır'ın olayla ilgili görüntüleri ortaya çıktı.

"BURASI ARABİSTAN MI?"

Deniz Çakır'ın, 30 Aralık Pazar akşamı ünlü bir AVM'nin popüler kafelerinden birine alkollü şekilde gidip yan masada sohbet eden başörtülü kadınlara "Burası Arabistan mı? Ne geziyorsunuz burada!" diyerek sözlü tacizde bulunduğu iddia edilmişti. Olayın mağdurları savcılığa giderek ünlü oyuncu hakkında şikayette bulunmuş, şikayet sonrası Deniz Çakır hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı. Çakır da savcılığa giderek ifade vermişti. Savcılık, Çakır hakkındaki 'mensup olduğu dinin emir ve yasaklarına uygun davranmamasından dolayı hakaret suçundan yürütülen soruşturmanın devam ettiğini belirtti. Aynı zamanda Çakır hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' ve 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçlarından takipsizlik kararı verdi. Başörtülü kızlar, bu karara avukatları Enes Bayraktar aracılığıyla itiraz etti. Soruşturma devam ediyor.

"SANSASYONEL BİR ÜSLUPLA SUNULUYOR"

Deniz Çakır ise sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Hakkımdaki haksız ve tek yanlı suçlamaların ortalıkta bir cadı kazanı kaynatmaya yönelik olduğunu düşünüyorum. Bugün basına ve sosyal medyaya yansıyan haberlerde; yine şikayetçi görünen kişilerin ilk günkü isnatları, tek yanlı beyanları, yeni bir şeymiş gibi ve sansasyonel bir üslupla sunuluyor. Ben; basının görev ve hakları kadar sorumlulukları da olduğu kanısındayım. Bunun yanında, her şeyden önce biraz insani, vicdanlı ve insaflı, gerçeklerin dışına çıkmama özeni ile tüm bunların toplamından çıkacak biraz gazetecilik etiğine uyulması talebim var. Bırakalım yargı; gerçeği bulma görevini, kimseden etkilenmeden, yansız bir şekilde sürdürsün. Basın; çatışma ve gerginlikler yerine gerçek ve hukuktan yana olsun" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7