Diriliş Ertuğrul'un Yapımcıları, Yeni Sezondan Görüntü Sızdırmamak İçin Setten Fotoğraf Paylaşmayı Yasakladı

Yeni sezona baştan aşağı yenilenmiş olarak giriş yapacak olan fenomen dizi Diriliş Ertuğrul'un yapımcıları, yeni setten görüntü sızmasını engellemek için fotoğraf çekimini yasakladı.

Diriliş Ertuğrul'un Yapımcıları, Yeni Sezondan Görüntü Sızdırmamak İçin Setten Fotoğraf Paylaşmayı Yasakladı

Yeni sezon çekimleri devam eden, oyuncu kadrosunun yüzde 95'i değişen TRT 1'in fenomen dizisi 'Diriliş Ertuğrul'un yapım şirketi flaş bir karar aldı. Bundan böyle olası sızıntılara karşı yeni dekor ve oyuncuların kostümlü halini çektirmeyecekler. Milliyet Gazetesi'nden Ali Eyüboğlu'nun, "Diriliş Setinde 'Sızıntı' Alarmı" başlıklı yazısı şöyle:

"ENGİN ALTAN'LA FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK İSTEDİLER"

Her sezon öncesi söyleşi için gittiğim 'Diriliş Ertuğrul'un setine bu kez başka bir nedenle misafir oldum. Arkadaşım Barbaros Yüksel'in Avustralya'dan tanıdığı Lübnanlı bir aile, Türkiye'ye tatile geldi. Amaçları, hem tatil yapıp hem de Avustralya'da her bölümünü defalarca izledikleri projenin setine gidip, Engin Altan Düzyatan'la bir kare fotoğraf çektirmekti.

"ÇEKİMİN OLDUĞU PLATOYA GİTTİK"

Dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ'ı arayıp, Avustralya'dan gelen Lübnan asıllı ailenin dileğini ilettim. Bozdağ, "Tamamdır, setten arkadaşlar arayacak ve randevu verecekler" dedi. Çok geçmeden arayan görevli, "Bugün ve yarın harici çekimler var. Ertesi gün platodayız. Engin Altan Düzyatan da platodaki çekimlerde olacak, o zaman gelin" deyince, öyle yaptık.

"İSTEDİKLERİ FOTOĞRAFLARI BİZ ÇEKİP VERELİM DEDİLER"

Riva'daki yeni platoya girmeden bizi karşılayan görevli, "Misafirlerimiz sakın ola içeride cep telefonuyla bir şey çekmesin. İstedikleri fotoğraf varsa biz çekip, verelim" dedi. Sete gittiğimizde Ertuğrul'la, dizinin yeni karakterlerinden oğlu Osman Gazi'nin çocukluk dönemini canlandıran oyuncunun çekimleri vardı.

"GÖRÜNTÜLERİN SIZDIRILMASI İSTENMİYOR"

Avustralya'dan gelen turistler, Düzyatan'la tanıştı ama birlikte fotoğraf çektiremedi. Çünkü oyuncunun üzerinde Ertuğrul kostümü vardı. "İnsanlar buraya kadar geldi, hiç değilse Düzyatan'ın kostümünü göstermeden yakın plan fotoğraflarını siz çekin, verin" dedik, o da olmadı. Sebebini sorduğumda aldığım yanıt şuydu:

"Diriliş Ertuğrul, baştan aşağı yenilendi. Burada yeni bir plato kuruldu. Dizi, bıraktığı yerden 15 yıl sonrasını anlatacağı için oyuncu kadrosunun yüzde 95'i değişti. Seyircilerden önce bu dünyanın görülmesini istemediğimiz halde, Ertuğrul'la oğullarının olduğu kapak çekiminden, biri görüntü çekip, dışarı sızdırdı. O fotoğrafları fanların kurduğu yabancı internet sitelerinden kaldırmaya ve sızıntıyı kimin yaptığını bulmaya çalışırken, yapım şirketinin aldığı bir karar bu. Yeni dekoru ve oyuncuların kostümlü halini çektiremiyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7