Eski G.Saraylı Gomis'e "Maymun" Diyen Sosyal Medya Fenomeni Hakan Hepcan, Mahkemede Beraat Etti

Sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan, Galatasaraylı futbolcu Gomis için kullandığı "Maymun" ifadesi nedeniyle yargılandığı davada beraat etti.

Eski G.Saraylı Gomis'e "Maymun" Diyen Sosyal Medya Fenomeni Hakan Hepcan, Mahkemede Beraat Etti

Fenerbahçeli sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan maç sırasında Galatasaray'ın Fransız golcüsü Bafetimbi Gomis hakkında attığı "Maymun gibi kendini yere atıyor" tweetini, gelen tepkiler üzerine silip özür dilemişti. Gomis, Hepcan hakkında "Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme" suçlamasıyla dava açmıştı.

"GALATASARAYLILAR OLAYI KÖPÜRTTÜ"

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen karar duruşmasına tarafları avukatları temsil etti. Hepcan'ın avukatı "Gomis, topa düşmanı gibi vuruyordu, gol sevincinde ise hayvan taklidi yapıyordu. Gomis'e hakaret değil aksine övgü vardır. Müvekkilim, kendi takımı Fenerbahçe'ye serzenişte bulunmuştur. Galatasaraylılar olayı köpürtmüştür. 'Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme' suçunun unsurları oluşmamıştır. Müvekkilimin beraatini talep ediyorum" diye konuştu.

SUÇ UNSURLARI OLUŞMADI

Mahkeme, "Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen TahrikEtme" suçunun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle Hakan Hepcan'ın beraatine karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7