Usta Oyuncu Ayten Uncuoğlu Avlu Dizisinin Kadrosuna Dahil Oldu

Bir süredir ekranlarda görünmeyen usta oyuncu Ayten Uncuoğlu, Star TV'de yayınlanan Avlu dizisinin kadrosuna dahil oldu. Usta ismi dizide Kör Safiye karakterini oynayacak.

Usta Oyuncu Ayten Uncuoğlu Avlu Dizisinin Kadrosuna Dahil Oldu

Ekranlardan uzun bir süredir uzak olan tecrübeli oyuncu Ayten Uncuoğlu,Star TV'nin reyting rekortmeni dizilerinden Avlu'nun kadrosuna dahil oldu.

AVLU DİZİSİYLE EKRANLARA GERİ DÖNÜYOR

Başarılı oyuncu Avlu dizisinde Kör bir hırsız olan Safiye Özdemir karakterini ile oynayacak. Kör Safiye için Avlu'daki cezaevi yeni bir yer değildir. İkinci kez bile isteye kendi planı için yakalanmıştır. Av iken avcı olmuştur.

AYTEN UNCUOĞLU KİMDİR?

24 Mayıs 1946 tarihinde doğan Ayten Uncuoğlu, Eskişehirlidir. Tiyatroyla başladığı oyunculukta dizi projelerinde de yer almayı başaran Ayten Uncuoğlu, Türkiye'de unutulmayan dizilerde yer alarak unutulmaz oyuncular arasında yer aldı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya bölümünü okuduktan sonra Tiyatro bölümünden de mezun olan Uncuoğlu, bu sayede eğitimli bir şekilde bu alanda kariyerine başladı. Ayten Uncuoğlu'nun ilk deneyimi 1988 yılında oldu. "Bir Tren Yolculuğu" adlı sinema filminde rol alan oyuncu, bu filmde arka planda kaldı.

SERT OKUL MÜDİRESİ KARAKTERİ İLE ÇOK SEVİLDİ

Fakat 1996 yılında başlayan "Çılgın Bediş" dizisinde rol almaya başlayan Uncuoğlu, sert yapılı okul müdiresi karakteriyle kısa sürede Türkiye'de sevildi. Bu dizi ile birlikte daha fazla kişi tarafından tanınmaya başlanan Ayten Uncuoğlu¸ 2000'li yıllarda da farklı projelerde yer aldı. Ekranların unutulmayan diğer dizilerinden birisi olan" Aliye" dizisinde yer alan Uncuoğlu, bu projelerin yanı sıra yine unutulmayan "Kavak Yeller"i adlı dizide de yer aldı. Oyuncunun yer aldığı diziler ise şöyle; Bayrak, Allı ile Güllü, Küçük Prens, Usta, Haziran Gecesi, Dadı, Meryem'dir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7