Dallas Dizisinde J.R Ewing'i Seslendiren Oytun Şanal Hayatını Kaybetti

Dallas dizisinin baş karakteri J.R Ewing'i seslendiren Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Oytun Şanal, kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etti.

Dallas Dizisinde J.R Ewing'i Seslendiren Oytun Şanal Hayatını Kaybetti

2 yıldır kanser tedavisi gören Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Oytun Şanal, yoğun bakımda tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

KALDIRILDIĞI HASTANEDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Televizyon tarihin en popüler dizilerinden Dallas'ta J.R.'ı, Uzay Yolu'nda Kaptan Kirk'ü seslendiren Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Oytun Şanal, 2 yıldır yakalandığı akciğer kanseriyle mücadele ediyordu. Eylül ayında durumu ağırlaşan sanatçı İzmir Dikili'deki yazlığından İstanbul Moda'daki evine getirildi. Şanal'ın kalbi 17 Eylül Pazartesi günü durunca acil olarak hastaneye kaldırıldı ve kalbi tekrar çalıştırıldı. Şanal Kadıköy'de tedavi gördüğü özel hastanede dün akşam yaşamını yitirdi. Şanal'ın cenazesi toprağa verilmek üzere İzmir Çandarlı'ya götürüldü.

EŞİYLE AYNI DİZİDE SESLENDİRME YAPTI

Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Oytun Şanal kendisi gibi dublaj sanatçısı olan ve Dallas dizisindeki Suel Ellen'ı seslendiren Elçin Şanal'la evli. Dublaj sanatçısı çiftin Cenk Şanal isimli bir oğlu ve iki yıl önce kaybettikleri Elif Şanal isminde bir kızları vardı.

Şanal'ın ses verdiği J.R da yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle 2012 yılında 81 yaşındayken vefat etmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103