"Istanbul Photo Awards 2019" başvuruları başladı

Anadolu Ajansının düzenlediği ve bu yıl "haber" ve "spor" fotoğraflarına odaklanan uluslararası haber fotoğrafı yarışması "Istanbul Photo Awards 2019" için başvurular başladı.

"Istanbul Photo Awards 2019" başvuruları başladı

Yılın en önemli haber ve spor fotoğraflarını belirlemek ve foto muhabirliği mesleğini desteklemek amacıyla düzenlenen Istanbul Photo Awards 2019 yarışmasına, profesyonel fotoğrafçılar 2018 yılı içerisinde dünya gündeminde yer alan konulara dair fotoğraflarını gönderebilecek.

Bu yıl odak noktası haber ve spor alanları

Bu sene "haber" ve "spor" alanlarına odaklanmayı hedefleyen yarışmada "Tekil Haber", "Seri Haber", "Tekil Spor" ve "Seri Spor" olmak üzere 4 kategoride başvuru alınacak.

Başvurular, 31 Ocak 2019'a kadar "//istanbulphotoawards.com" adresinden yapılabilecek.

Fotoğrafları değerlendirecek uluslararası jüri, nisan ayında Türkiye'de bir araya gelecek ve kazanan fotoğraflar mayısta açıklanacak.

"Yılın Fotoğrafı"na 8 bin dolar para ödülü

Yarışmada tekil haber kategorisinde birincilik "Yılın Fotoğrafı"na verilecek ve fotoğrafı çeken muhabir 8 bin dolar para ödülü kazanacak.

Her kategoride birincilere 5'er bin, ikincilere 3'er bin, üçüncülere ise bin 500'er dolar ödül verilecek.

Yarışmada ödül alan fotoğraflar, yurt içi ve dışında gerçekleştirilecek sergilerin yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki basın kuruluşlarına, fotoğraf ve kültür kurumlarına, fotoğraf ajanslarına ve foto muhabirlerine gönderilen fotoğraf albümünde de yer alacak.

Çektikleri haber ve spor fotoğraflarıyla dünya gündeminde yer alan profesyonel basın fotoğrafçılarının katılımına açık "Istanbul Photo Awards 2019"da kazanan isimleri, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da haber ve spor fotoğrafçılığı alanında dünyanın en prestijli isimlerinden oluşacak jüri üyeleri belirleyecek.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7