Aşılama ile birlikte maske takma zorunluluğu kalkacak mı?

Koronavirüs ile mücadelede aşılma tüm hızıyla devam ediyor. Aşılamada Temmuz ayı itibariyle bitirileceği öngörülüyor. Peki, maske takma zorunluluğu kalkacak mı? Maske takma zorunluluğu ne zaman kalkacak? İşte son değerlendirmeler...

Aşılama ile birlikte maske takma zorunluluğu kalkacak mı?

Aşılama çalışmaları hız kazandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Saat 24.00 itibarıyla 18 bin 584 merkezde 47 bin 314 sağlık çalışanımız 1 milyon 416 bin 795 doz aşı yaptı. Elleriniz dert görmesin arkadaşlar." paylaşımında bulundu. Aşılama çalışmalarının hız kazanması ile maske takma zorunluluğunun kalkması da yeniden gündeme geldi. Peki, maskeler takma zorunluluğu kalkacak mı?

MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU KALKACAK MI?

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, nüfusa göre İstanbul'da 9,5 milyon insanın aşılanması gerektiğini söyleyerek,"Şu ana kadar 6,5 milyon aşıladık, 3 milyonu kaldı. Bunu da Temmuz'un ilk haftasına doğru bitirmiş olacağız" dedi. Açık havada mesafenin korunduğu sürece maske kullanımının kalkabileceğini vurgulayan Prof. Dr. Memişoğlu, müjdeyi, "Bayramı bayram gibi yaşayacağız inşallah" diyerek verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109