Kilo Aldıran Besinler Neler?

Şişman olmak kadar çok zayıf olmakta bir sağlık sorunudur. 'Ne kadar yersem yiyeyim yine de kilo alamıyorum' diye üzülüyorsanız birde bu besinlere göz atın! Doğal ve sağlıklı yollarla iştahınızı açacak olan besinleri sizler için sıraladık. İşte en etkili kilo aldıran besinler...

Kilo Aldıran Besinler Neler?

Uzun zamandır kilosu hiç değişmeyen ve bu durumdan şikayetçi olarak, birkaç kilo almak isteyen kişiler için doğal yollarla daha toplu durmanızı sağlayacak besinleri sizler için sıraladık. İlaç kullanmak yerine doğal ve sağlıklı yollarla kilo alımını sağlayacak besinler ile sizde istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Fazla tüketilmemesi önerilen ancak ölçülü yenildiğinde kilo almanızı sağlayacak besinler ise şöyle...

Çemen Otu

Vücudumuzdaki metabolizmayı çeşitli yönlerden etkileyen çemen otu, lifli yapısı özelliğiyle kabızlık sorununu önler. Geçmiş dönemlerde göğüs ve kalça bölgelerinin daha dolgun görünmesi için tüketilirken şimdilerde çekirdeklerinin toz hale getirilip ekmeklere katılması, vücudun olduğundan daha etli görünmesine yardımcı oluyor. Çay şeklinde tüketilirse de kilo alımını direkt olarak etkiliyor.

Kantaron

Yapısı itibariyle ağırlığı olan kantaron bitkisini tüketirken dikkatli olmakta fayda var. Düzenli tüketildiğinde iştah açmaya yarayan kantaron, vücutta besin emilimini arttırır.

Kişniş

İnsan vücudundaki vitamin ve mineral değerlerini arttırmaya yarayan kişniş, kişinin sağlıklı yollarla kilo almasını destekliyor. Her gün 1 yemek kaşığı kadar kişniş tüketebilirsiniz.

Zencefil

Zayıflatıcı diyet listelerinde yer alabilen zencefil aynı zamanda kilo alımına da yardımcı oluyor. Metabolizmanın dengesini koruyan zencefil, her akşam yemeğinde 1 tatlı kaşığı kadar tüketilirse kilo almayı kolaylaştırır.

Hint Ayvası

Diğer adıyla Muhallebi elması olarak bilinen Hint ayvasını yemeklerinize 1 tatlı kaşığı miktarında atarak kilo alımını destekleyebilirsiniz. İştah problemi yaşayan ve yediklerini çıkartma sorunu ile karşı karşıya kalan bireyler üzerinde etkilidir.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103