Prof. Şahin korkuttu: “Virüs 10 sene aramızda olacak”

BioNTech CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) 10 yıl boyunca bizimle olacağını söyleyerek yeni salgınlara hazırlıklı olma çağrısı yaptı. Şahin ayrıca yeni normale alışmamız gerektiğini söyledi ve yaz sonunu işaret etti. Bu kış mevsimi için umutlu konuşmayan Türk bilim insanı, önümüzdeki kış mevsiminde durumun daha kontrol altına alınmış olmasını beklediğini kaydetti.

Prof. Şahin korkuttu: “Virüs 10 sene aramızda olacak”

Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile ortak geliştirdikleri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı ile dünyada adından çokça söz ettiren BioNTech'in CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, sanal ortamda katıldığı bir toplantıda pandeminin gidişatı hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Kovid-19 virüsünün 10 yıl boyunca daha bizimle olacağını söyleyen Şahin, "Dünya ne zaman normale döner?" sorusuna, "Yeni bir 'normal' tanımına ihtiyacımız var. Virüs önümüzdeki 10 yıl boyunca bizimle kalacak. Orada olacağı gerçeğine alışmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

DAHA NORMAL BİR HAYAT İÇİN YAZ SONUNU İŞARET ETTİ

Salgında zaman zaman yükselmelerin olabileceğini aktaran Şahin, bulunan aşılar sebebiyle yaz sonunda daha normal bir hayata geçilebileceğini söyledi. Şahin bu kış mevsimi için umutlu konuşmazken; önümüzdeki kış mevsiminde durumun daha kontrol altına alınmış olmasını beklediğini kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Huzeyfe
Huzeyfe - 8 ay Önce

Bu adam ya mason,yada dünya sağlık örgütü çetesinin finanse ettiği biri,aşı filan da yalan.Amerikan aşısını Almanya'ya getirip,orada üretmiş gibi pazara sürme peşinde.Kendi ağzıyla bu aşiyi 1 saatte ürettim diyerek adeta kafa buluyor.Maksat alman aşısı deyip Amerikan aşısına pazar sağlamak.Sarlatanin teki.

SIRADAKİ HABER

banner103