Yalova'daki Vatandaşlar, Vakaların Artması Nedeniyle Tedirgin

Marmara Bölgesi'nin en çok vaka görülen illerinden olan Yalova'da vatandaşların tedbirlere uymadığı görülürken, bir kesim de vaka sayısından endişe duyuyor.

Yalova'daki Vatandaşlar, Vakaların Artması Nedeniyle Tedirgin

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan illere göre vaka sayılarında 100 binde 275,31'lik vaka artışıyla Yalova, Türkiye genelinde 5'inci, Marmara Bölgesi'nde 1’ci il oldu.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, salgının önlenmesine yönelik ek tedbirler alınacağı konusunda vatandaşları uyardı.

Maske, sosyal mesafe ile temizlik kurallarına yeteri kadar kentte uyulmadığını dile getiren vatandaşlar ise alınacak ek tedbirlerden dolayı tedirgin.

Maskesiz Yakalandılar

Kent merkezinde maskesiz kameralara yansıyan vatandaşların görüntüleri dikkat çekti.

"Herkes Kurallara Uymalı"

Kentte vatandaşlar, artan vaka oranlarından dolayı tedirgin. Yalova’de herkesin kurallara uyması gerektiğinin altını çizen Bilal Kaşıkçı (73) şunları söyledi:

“Yaşlılar kadar gençler de dikkat etmeli. Gençlerin maske takmadığını, toplu olarak gezdiğini çok görüyoruz. Hepimiz maske, mesafe ve temizlik kuralına uymalıyız. Kabahati kendimizde aramalıyız. Kendimizi korursak, her şey düzelir, bırakırsak, gezersek hastalık bulaşır.”

"Ek Tedbirler Gelecek"

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, kentte artan vaka oranları karşısında İl Hıfzıssıha Kurulu’nun ek tedbirler getireceğini belirtti.

Tutuk,  “Yalova, üç büyük şehrin, geçiş güzergahında. Günlük, tersane ve sanayi tesislerinde çalışmak için çok sayıda kişinin geldiği kente, yazlıkçılar da rağbet ediyor. Bunlar vaka artışını etkiliyor. Hasta sayısını düşürmek ise vatandaşlarımızın elinde. Duyarlı olup, maske ve mesafe tedbirlerine dikkat edilmeli" dedi.

banner107
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103