Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Münbiç Bilmecesine İlk Yorum: Kesinleşmiş Bir Şey Yok

Suriye ordusunun Münbiç'e girip bayrak diktiği haberlerini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kesinleşmiş bir şey yok. Bu psikolojik bir harekat." yorumunu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Münbiç Bilmecesine İlk Yorum: Kesinleşmiş Bir Şey Yok

İstanbul'da cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suriye ordusunun Münbiç'e girip bayrak diktiği haberlerini ilişkin "Kesinleşmiş bir şey yok. Bu psikolojik bir harekat" yorumunu yaptı.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"PSİKOLOJİK ÇALIŞMA VE EYLEM"

Erdoğan, "Suriye'nin Münbiç'e yönelik psikolojik çalışma ve eylem içerisinde olduğunu biliyoruz. Orada kendi bayrağını dalgalandırma gibi bir durum olduğunu biliyoruz. Ortada kesinleşmiş bir şey yok. 1 saat kadar önce arkadaşlarımızla görüştük, kesin bir şey söz konusu değil" dedi.

'TERÖR ÖRGÜTLERİ ÇIKARSA BİZE İŞ KALMAZ'

Erdoğan, "Silahlı kuvvetlerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye olarak bölgede her türlü gerekli adımı atmış vaziyetteyiz. Suriye'nin bölünmesine karşıyız. Hedefimiz, oradaki terör örgütlerinin çıkmasıdır. Örgütlerin çıkması halinde bize de yapacak iş kalmaz" diye konuştu.

RUSYA ZİYARETİ

Yarın Rusya'ya gidecek Türk heyetinin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yüzyüze görüşebileceğini söyleyen Erdoğan, "Yarın sabah heyetim Moskova'ya gidecek. Dışişleri Bakanın riyasetinde Savunma Bakanım, İstihbarat Başkanım ve aynı zamanda özel temsilcim ve Büyükelçim dörtlü bir ekiple oraya gidecekler ve orada bu konuları etraflıca ele alacaklar" ifadesini kullandı.

MSB'DEN MÜNBİÇ AÇIKLAMASI: KIŞKIRTICI

Münbiç ile açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı şu ifadeleri kullandı:

"Münbiç'le ilgili gelişmeler kapsamında doğruluğu şüpheli bir takım açıklamalar yapılmaktadır. Bölgeyi silah zoruyla kontrol eden YPG/PKK terör örgütünün, bölge halkı adına açıklama yapma ve diğer unsurları davet etme hakkı ve yetkisi yoktur. Tüm tarafları bölgeyi daha fazla istikrarsız hale getirecek kışkırtıcı eylem ve söylemlerden uzak durma konusunda uyarıyoruz. Konu tarafımızdan yakinen takip edilmektedir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7