Ahmet Uygur Boks Şampiyonası Başlıyor

Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığınca Elazığ'da organize edilecek Ahmet Uygur Türkiye Gençler Boks Şampiyonası Cumartesi günü başlayacak.

Ahmet Uygur Boks Şampiyonası Başlıyor

Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığınca ilimizde organize edilecek Ahmet Uygur Türkiye Gençler Boks Şampiyonası Cumartesi günü başlayacak.

3-9 Eylül 2021 tarihleri arasında ilimiz ev sahipliğinde yapılacak olan şampiyonanın teknik toplantısı Cuma günü yapıldı. Cumartesi günü sabah kuralar çekilecek ve saat 16.00’ dan itibaren karşılaşmalar başlayacak.

Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonunda düzenlenecek olan Ahmet Uygur Türkiye Gençler Boks Şampiyonasına yaklaşık 600 sporcu katılıyor. Şampiyona 9 Eylülde yapılacak olan final müsabakaları ile sona erecek.

Ahmet Uygur Türkiye Gençler Boks Şampiyonasında ilimizi 48 Kg'da Gökhan Ulugeç, 54 Kg'da Yasin Döndü, 57 Kg'da Aziz Mahmut Genç, 67 Kg'de Emin Güçlü, 71 Kg'da Enes Akbulut ve Nurettin Yılmaz, 86 Kg'da Ahmet Emin Çiftçi ve Muhammet Akan Özen temsil edecekler.

Kick Boks şampiyonasında ise 51 Kg Elif Sultan Yaşar, 51. Kg Taha Melik Kaya ile 63,5 Kg'da Harun Eliş, Elazığ adına ringe çıkacaklar.

Öte yandan Elazığ belediyespor Boks takımı, Ahmet Uygur şampiyonasında 5 sporcuyla mücadele edecek.

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu ve EBUAŞ Genel Müdürü Nazım Göktekin, şampiyona öncesi Elazığ Belediyespor Boks Takımı’na moral ziyaretinde bulundular.

“ELAZIĞ BELEDİYESİ OLARAK ŞAMPİYONAYA ÖNEMLİ ÖLÇÜDE DESTEK SUNACAĞIZ”

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın talimatıyla aktif hale getirdikleri Elazığ Belediyespor Boks Takımı’na mücadele edeceği Ahmet Uygur Genç Erkekler ve Genç Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda başarılar dileyen Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, “Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’nın talimat ve destekleriyle spora ve sporcuya destek olmaya devam ediyor, spor branşlarımızın sayısını artırarak sporcu kimliğimizi genişletiyoruz. Böylece şehrimizin sporuna ve gençliğine hizmet etmeyi sürdürüyoruz. Bu kapsamda daha önce faaliyetleri durdurulan fakat Belediye Başkanımızın talimatlarıyla tekrar aktif hale getirdiğimiz boks takımımız, cumartesi günü şehrimizde düzenlenecek Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda boy gösterecek. Bizlerde bu önemli şampiyona öncesi antrenörlerimiz Cemil Döndü, Atalay Şenbakar ve sporcularımıza moral ziyaretinde bulunduk. Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’nın selamlarını ve başarı dileklerini kendilerine ilettik. Bir sporcumuzun sakatlanması sebebiyle bu önemli şampiyonada 5 sporcu ile mücadele edeceğiz. 4 Eylül’de start alacak ve 9 Eylül’de sona erecek olan şampiyonada genç sporcularımızın önemli başarılar elde edeceğine inanıyor, kendilerine yürekten başarılar diliyorum. Ayrıca Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları, şampiyonanın şehrimizde düzenlenmesi sebebiyle Türkiye Boks Federasyonu organizasyon komitesinin istekleri ve taleplerine kayıtsız kalmadı. Başkanımızın talimatlarıyla organizasyon boyunca Elazığ Belediyesi olarak şampiyonaya önemli ölçüde destek sunacağız” açıklamalarında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103