Başkan Sedat Karataş Medya Spor Temsilcileri Ne Konuştu?

Yeni sezon öncesinde transfer yasağının yanı sıra ekonomik sıkıntılarla da karşı karşıya kalan Elazığspor’un yaşatılması için adımların atılması beklenirken, ilimizde görev yapan medya kuruluşlarının spor temsilcileri Kulüp Başkanı Sedat Karataş’la bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptılar.

Başkan Sedat Karataş Medya Spor Temsilcileri Ne Konuştu?

Geçtiğimiz sezonu sıkıntılar içerisinde yaşamasına rağmen ligde kalan ve geleceğe umutla bakan Elazığspor’da yeni sezon öncesinde de durum bir öncekinden farklı değil.

Sezona geçen yıldan ertelenen transfer yasağıyla giren Elazığspor’da bunun yanı sıra ekonomik sıkıntıların da baş göstermesi; camiayı endişeye sevk ederken, önceki gün ilimiz Valisi Murat Zorluoğlu başkanlığında ilimiz milletvekilleri Ömer Serdar ve Metin Bulut’un yanısıra, Belediye başkanı Mücahit Yanılmaz, AK parti il başkanı Ramazan Gürgöze, Elazığspor yönetimi adına da başkan Sedat Karataş, Asbaşkan Osman Altungök, 2. Başkan Karahan Çelik ve üye Yusuf Demirtaş’ın bir araya geldiği toplantıda da müspet bir sonucun alınmaması endişeleri daha da artırdı.

Bu toplantının ardından özellikle sosyal medyada Elazığspor’la ilgili yapılan haber ve yorumlar toplantıya katılanları oldukça rahatsız ederken, ilimizde görev yapan medya kuruluşlarının spor temsilcileri ve yetkilileri, daha açıklayıcı bilgiler almak üzere kulüp yetkilileriyle bir araya geldiler.

Önceki gün iftar sonrasında Elazığspor kulüp başkanı Sedat Karataş ile bir araya gelen ilimiz yazılı ve görsel medyasının spor temsilcileri, yaşanan son gelişmeler üzerine Karataş’dan gelinen süreç hakkında bilgi aldılar.

Sahura kadar devam eden bilgilendirme toplantısında başkan Karataş, şimdiye kadar görev yaptıkları süre içerisinde kulübün mali, idari ve sportif yapısıyla ilgili spor medyası temsilcilerine bilgi verdi.

Şimdiye kadar Elazığspor’a Elazığ belediyesi dışında ekonomik olarak bir başka desteğin gelmediğinin altını çizen Karataş, bundan sonraki süreçte ilin milletvekilleri, valisi, işadamları ve Elazığspor’a gönül vermiş isimlerin de katkı sağlamalarını isteyerek destek beklediğini ifade etti.

21 Haziran’da seçimli genel kurul kararı aldıklarını ve Elazığspor’u artık birilerinin sahiplenmesi gerektiğini de belirten Karataş’ın bu nedenle yapılacak olan genel kurulda yeniden aday olmama sinyali verdiği de görüldü.

Toplantıda medya temsilcileri de görüşlerini bildirerek, Elazığspor’un yaşatılması gerektiğini ve bu konuda üzerlerine hangi görev yüklenecekse yapmaya hazır oldukları beyan edilirken, özellikle yeni sezon planlanmasında futbolcu, teknik heyet ve kaynak aktarımı konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Oldukça olumlu geçen toplantı sonunda şehrin spordaki lokomotifi olan Elazığspor’un 50. Yılında daha büyük başarılara imza atması beklenirken, halen daha ekonomik sıkıntı ve transfer yasağının ön plana çıkmasından duyulan üzüntü de dile getirilerek, başta ilimizin mülki ve idari amirlerinin yanı sıra, milletvekillerinin de desteği ve gayretiyle bir an evvel özlenen birlikteliğin sağlanması temenni edildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2017, 22:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7