EBK, Doğu ve Güneydoğu’nun Temsilcisi Olacak

Türkiye Kadınlar Bölgesel Ligi’ne başvurular sona erdi. Başvuruların ardından bu sezon ilimizi temsil edecek olan Elazığ Basketbol Spor Kulübü’nün rakipleri de şekillendi.

EBK, Doğu ve Güneydoğu’nun Temsilcisi Olacak

Bölgesel kadınlar basketbol liginde ilimiz temsil edecek olan Elazığ basketbol kulübü, aynı zamanda doğu ve güneydoğu Anadolu’yu da temsil edecek tek takım olacak.

Toplam 27 Kulübün mücadele edeceği Bölgesel Ligde, Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinden sadece temsilcimizin organizasyonda yer alması dikkat çekti. Türkiye Basketbol Federasyonu Resmi Sitesi’nden yapılan açıklamada bu sezon Bölgesel Lig’de Marmara Bölgesinden 11, İç Anadolu Bölgesi’nden 5, Akdeniz Bölgesi’nden 4, Ege ve Karadeniz'den 3, Doğu Anadolu Bölgesi’nden ise 1 kulüp bir üst lige yükselmek için mücadele edecek. Organizasyonun 2021-2022 sezonunda kaç grupta oynanacağı hakkında federasyondan açıklama beklenirken, fikstür çekiminin ise 14 Eylül tarihinde saat 11.00'de Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılacağı duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2021, 18:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığ Doğuanadolu Coğrafi Bölgesinde
Elazığ Doğuanadolu Coğrafi Bölgesinde - 2 hafta Önce

Elazığ Doğuanadoludan katılan tek takım olabilir ama güneydoğu ne alaka ve neden oraya yamandık. Diyelimki İçanadolu bölgesinden hiç takım katılmadı, Karadeniz bölgesinde olan bir vilayetten de bir takım katıldı ordakilerde İçanadolu ve Karadenizin temsilcisimi diyecek. Mantığınız çok ama çok yanlış.

SIRADAKİ HABER

banner103