Elazığ Belediyespor FK Satılıyor Mu?

Başkan Ahmet Toprak’ın istifasının ardından belirsizliğin yaşandığı Elazığ Belediyespor Futbol Kulübünü satın almak için il içi ve il dışından önemli teklifler yapılıyor.

Elazığ Belediyespor FK Satılıyor Mu?

Kurulduğu günden buyana başkanlık görevini yürüten Ahmet Toprak’ın, önceki gün aldığı şok istifa kararının ardından, Elazığ Belediyespor’da belirsizlik süreci yaşanıyor.
TFF 3. Lig’de mücadele eden ve yeni sezonda 2. Grup’ta yer alacak olan Lacivert-Kırmızılı kulüpte, geçtiğimiz hafta iç transfer görüşmeleri tamamlanıp 10 isimle yeni sezon için anlaşma sağlanmış olsa da, sonrasında Başkan Ahmet Toprak’ın görevinden istifa etmesiyle birlikte şu anda tüm görüşmelerin durma noktasında olduğu belirtiliyor.

İstifa açıklamasında; kuruluşundan bu yana başkanlığını yaptığı Elazığ Belediyespor Kulübü'nden gerekli desteği göremediğini ve yalnız bırakıldığını gerekçe göstererek istifa eden Ahmet Toprak’ın bu kararının ardından kulübü satın almak için il içi ve il dışından çeşitli teklifler yapılıyor.

Alınan bilgilere göre, Elazığspor Kulübü eski başkanlarından Hacı Murat Yümlü’nün yanı sıra profesyonel liglerde takımı olmayan Mardin, Tunceli, Bingöl gibi  bazı komşu illerin de Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü’nü satın almak için nabız yokladıkları öğrenilirken, bu konudaki nihai kararın Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile yapılacak olan görüşme sonrasında netlik kazanacağı ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7