Elazığspor'da Şok Gelişme!

22 Haziran 2018 tarihinde Elazığspor Kulübü’nün Olağanüstü Genel Kurul’u olmuştu. Gerçekleşen kongrede Hacı Murat Yümlü Elazığspor’un yeni başkanı olarak seçilmişti.

Elazığspor Kulüp başkanı bugün ortak bir basın açıklaması yaptı. Elazığspor kulüp tesislerinde yapılan basın toplantısında açıklamalarda bulunan Elazığpor kulüp başkanı Yümlü, yönetim kurulu olarak toplu istifa ettiklerini ve kongre kararı aldıklarını söyledi.

"BELEDİYE BAŞKANIYLA GÖRÜŞEMEDİK"

Hacı Murat Yümlü'nün açıklaması şöyle; "Bugün önemli bir karar veriyoruz. Çünkü bu kararı uzatmamızın hiçbir anlamı yok. Elazığspor’un zarar görmemesi için böyle bir karar almam gerekiyorum. 3 gündür sayın belediye başkanımız Elazığ’da olduğu için bekledik. Belediye başkanımız geldiğinde de telefonla görüşme yapıp fikir alışverişinde bulunduk. Elazığspor ile ilgili bilgilendirme yaptık. Salı günü görüşmemizde yarın Elazığ’da olacağını söylemişti. Salı oldu telefonla görüştük ve daha sonra telefonla görüşemedik. Ulaşamadık. Mesaj attık özel kalem müdürüne söyledik. Bize verilen sözler var bu sözlere inanarak yola çıktık. Kendisinden görüşme istedik. Ama sevgili başkanımız cevap veremedi ve ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla istifa etme kararı aldık. Bugün şu saat itibariyle istifamızı veriyoruz. Bir buçuk aydır Elazığ’dayım. İşimi gücümü bırtaktım ve Elazığspor'un yarınları için Elazığsporu kaosa sürürklememek için can gücümle çalıştım"....

İlk gün geldiğimden bu yana sevgili başkanım senle oturulduğumuzda sevgili başkanım benim gücüm bu kabul ediyorsanız buradayım, kabul etmiyorsanız benim bunun içine atmayın sıkıntıya sokmayın bende işimden gücümden olmayayım. Dedi ki sevgili başkanım biz geçmiş dönemlere 60-70 milyon TL yardım ettik sana 15 milyon TL mi yardım etmeyeceğiz. Bu konuşmasından dolayı yönetimde bulunan arkadaşlarımdan Zafer Yetiş yanımdaydı. Bu görüşmeden sonra biz cesaretlendik ve sahiplendik.

"KİMSENİN KİMSEYLE OYNAMAYA HAKKI YOK"

Sevgili başkanım beni yarı yolda bırakacaksan bu durumda bırakacaksan beni neden bu hale getirdi. Size yapılmayan bir şeyi başkasına yapmayın. Herkes kendine göre bir değer, isim, şahsiyettir. Kimsenin kimse ile oynamaya hakkı yok. Onuru ile oynamaya kişiliği ile oynamaya hakkı yok. Beni kabul görmeseydiniz zamanında kabul görmeseydiniz. Bu süreçte günü kurtararak elinizdeki sıkıntıları benim içime bırakarak yazık ettiniz. En azından telefona cevap verin, kardeşim yapamıyoruz edemiyoruz, yardım edemeyeceğiz başka isimler var deyin bundan doğal ne var. Bundan önceki konuşmalarımda söylemiştim. Elazığspor’a kim sahip çıkacaksa Elazığspor’u iyi yerlere götürecekse seve seve bunlara destek olacağımı söylemiştim.

"NE OLDUYSA SEÇİMDEN SONRA FİLİM DEĞİŞTİ"

Murat Yümlü  “Sayın valimi birkaç kez aramama rağmen görüşme sağlayamadık. İlk zamanlarda bize destek verdi.  Ne olduysa seçimsen sonra filim değişti. Benim ülkücü oluşum mu sizi rahatsız etti. Ben Elazığspor’a destek olmaya geldim. Aslan gibi çıkın deyin Allah razı olsun seni kutluyoruz. Cesaretinden dolayı sana şükran borçluyuz deyin. Ama bunu da yapmadınız. Elektrik olaylarında ben il başkanımı aradım. Metin Bulut telefonuma bakmadı. Başkan, ben görüşme sağlayıp sizi arayalım dedi. Metin Bulut beni aradı ve bir yanlışlık var aman gözünü seveyim bunu medyaya paylaşmayın dedi. Biz herkese eyvallah ettik. Elazığ'da hayatım olamaya bilir ama ben Türkiye Cumhuriyeti'ne mal olmuş biriyim” ifadelerine yer verdi.  

“ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN”

Yümlü “Ben 10 milyar elektrik borcu için sayın vekilimi aradım. 10 milyarı ben sabah sabah nereden bulayım dedi. Şerifoğlularını aradık. Sayın vekilim bu işe el atın bu elektriği açtıralım dedi.  O da ben seçimden çıktım 10 bin nerden bulayım dedi. Yavuz kardeşimizi aradım, yönetim kurulu üyemiz gitti yatırdı hemen elektriği açtı. Metin Bulut beni aradı neden bu açıklamayı yaptın. Ben bu şehrin milletvekiliyim dedi. Bende dedim bu şehrin kulüp başkanıyım. Benim ile işin olsa ne olur olmasa ne olur. Bu saatten sonra işim olmaz. Benim sizin ile bir meselem yo ki ne meselem olabilir. Seçilip gittiniz bu halkın oyunu aldınız söz verdiniz. Diğer vekiller bir hayırlı olsun bile demediniz. Onun için elinizi vicdanınıza koyun” ifadelerini kullandı. 

“BENİM İLE ÇELİK ÇUBUK GİBİ OYNADINIZ”

Yümlü seçim öncesi söz verildiğini belirterek “Burada bir hak var. Benim ile çelik çubuk gibi oynadınız. Seçim önsesi söz verdiniz. Elazığ halkına sözlerim var. Arsızlığa yolsuzluğa kulübü teslim etmeyin. Bu takım Elazığ’ındır bundan sonra gelecek başkanı çok iyi seçmesi çok iyi tanıması lazım. Yazık bu şehre bu takıma. Hatır gönül ilişkileri ile yıllarca bu böyle oldu. Hiçbir siyasi gücün altında kalmamaları lazım. Baki Aydın gibi başkanlara ihtiyaç var. Hayrettin Karamaz’ı bu kulüpten alacağı yok. Benim dostumdur. Çok sevdiğim saygı duyduğum isimdir. O gün ki sözlerimi cımbızla aldılar. Karşı karşıya getirdiniz. Hayrettin Karamazı'dan ben özür diliyorum. Sadece sosyal medyada aday diye gezdiği için bende dedim ki gelin başkanım önünü açalım. Zaten ne olduysa sizden sonra bozuldu. Ondan sonra Elazığspor dikiş tutmadı. Elazığspor’a zararımız olmadı.  Burada 70 insan her gün yemek yiyor. Aydınlığa kavuşturduk. Bu kadar sevdalı insanlar neredeydi. Ben solana mı sokmadım. Selçuk Öztürk Elazığspor rüyası ile yatıyor kalkıyor. Çünkü başka adamın işi yok" dedi

“ELAZIĞ HALKI SENİ BAŞKAN YAPMAZ”

Kulübün FİFA’ya davalık olduğunu ve hiçbir davayı kazamadığını vurgulayan Başkan Yümlü “ Elazığ halkı seni başkan yapmaz. Ben bu kulübü zarara uğratmadım demişsin. Serdar Gürler bonservis bedellerini nereye kullandıklarınızı bilemiyoruz. Bunların bedelleri ödenmediği için kulübümüz FİFA’lık olmuş.  Bunun sebebi kim Selçuk Öztürk. Şimdi çıkmışsın bize rüyalarını anlatıyorsun. Elazığspor FİFA’dan ceza aldı. Milyonlarca Euro para cezası alındı. Eski yönetim gibi sen de beceriksiz çıktın demiş. Benim burada amacım eski kulübü savunmak değil. Çamur at izi kalsın. Hacı Murat edepli bir insandır. Senin gibi boş kafa ile üstümüze taraftar grubunu sararak ananımıza avradımıza küfür saydırmak değil” diye kaydetti.

 

“BEN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

Murat Yümlü “Sayın Öztürk’e soruyorum. Hiçbir futbolcu kardeşim adını duymadım. 7 tane otobüs satıldı. Bunlar nerede. Bunların hesabını nasıl vereceksin. Şirketlere verilecek otobüsler nerede. Elazığspor’u çok sevdiğini ifade eden büyük başkan açıklasın. Her gün bu kulübe faizler yayıyor. Bu işler benim işim değil. Elazığ’ın takdirine bırakıyorum. 8 yıl önce devlet memuru olan bir insan 60 milyon alabilecek hale nasıl geliyor. Gitsem de ben bu işin peşini bırakmayacağım. 12 milyon tl faiz parası almışsın. Bu nasıl sevgi bu sevgiyi sorarlar. Beni bombardıman yağmuruna tutturdunuz istifa istifa. Biz ne yaptık. Sayın Belediye Başkanım Ahmet’i Mehmet’i Selçuk’umu kimi getirirse getir bu kulübün ihtiyacı var. Ben hakkımı helal etmiyorum. Ben bugün istifa ediyorum. Geldiğim yere gideceğim. Her zaman maddi manevi yine yapacağım bunun sözünü veriyorum. Bana algı yaptırıyorlar. İstifa et git diye. Kim var kimi buldunuz. Kapıları üstüme kapatmak kolaydır. Bütün kapıları üstüme kapattınız ”ifadelerini kullandı.

“ELAZIĞPSOR ÜZERİNDE İSİM YAPMAK KOLAYDIR”

Murat Yümlü  “Allah bana kapı açtı en azından boynumu eğmedim. Benim kuruş kuruş yaptıklarım burada. Benim kimseye eyvallah edecek halim yok. Mahalle ağzı ile konuşmuyorum evrak ile konuşuyorum. Elazığpsor üzerinde isim yapmak kolaydır. Ben gönül fakiriyim. Para ile imanın kimde olduğu belli değil. Telefon açıyorsun Hacı Murat biraz daha para harcasın ben geliyorum. Elazığspor sahipsiz kalıyor. Bugün Elazığspor’a analık babalık yapmanız lazım. Bu takım kampa gidecek. Yabancı futbolculara ödeme yapılacak. Kime yapacaksanız yapın hemen yapın. Aslan gibi çıkın kamuoyu bilsin. Hepiniz seçimde her türlü desteği verdiniz. Sonra beni günah keçisi yaptınız. Size ne yaptık kardeşim size bir saygısızlık mı oldu. Benim bunlar ile uğraşacak gücüm yok. 60 milyon tl borcu ben nasıl ödeyim. Belediye başkanımız vermiş vermiş bitirememiş. Ben nasıl bitireyim. Hakkı hukuku olmayan insanlar haber yapıyordunuz. Habercilik onurlu şerefli bir iş. Sormazlar mı sana bu adam sana saydı sende bunu haber yaptın bu hakkı sana kim verdi. Bu kulübü ben 150 milyon tl borcun içine soksaydım ben kahraman olurdum. Onun için basında ki arkadaşlarım ellerini vicdanlarına koysunlar. Diğer basın arkadaşlarımız var neden onlar yapmadı. Belediye başkanı elinde ki bombayı birinin kucağına atmak için mazlum arıyor Ama inşallah bu mazlum Elazığspor’u karanlığa götüren mazlum olamasın. Gerçeklerin arkasına saklamasın gerçeklerin önünde olsun” diye aktardı. 

“ARKAMIZDA ŞAİBE BIRAKMADAN BUGÜN KULÜBÜ BIRAKMIŞ BULUNUYORUZ”

Yümlü konuşmalarını şu şekilde sonlandırdı “ Bizim kuruş kuruş nereye vermişsek arkamızda şaibe bırakmadan dekontu evrakı ile beraber hepsi burada. 1 milyon 950 bin tl geldiğimiz günden bugüne harcama yaptık. 70 80 milyon tl de cebimden ayrı harcamışım. Gıda yardımı girmişse bunları fatura etmedim. Bu şekil harcamaları da fatura etmedik. Elazığspor’a helal olsun. Ben giderayak da olsa maaş verdim. Onun için elimiz vicdanımıza koyalım. Bundan sonrada arkamızda şaibe bırakmadan bugün kulübü bırakmış bulunuyoruz. Yönetim kurulu arkadaşlarımız şerefli onurlu insanlar. Biz bu arkadaşlara da teşekkür ediyoruz. Ben şuan Elazığ halkına hakkım varsa helal ediyorum. Ben basın mensubu arkadaşlarıma da hakkımı helal ediyorum. Siz de emek verdiniz. Girişimde bulundunuz. Sayın valime belediye başkanımız hemen buraya görevlendirme yapın burayı sahipsiz bırakmayın. Elazığspor’un size ihtiyacı var. Ben evrak ile konuşuyorum. Kimsenin günahına girmiyorum. Ben de kamuoyunun huzurunda bunları sizlere bırakıyorum”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
BU NASIL ELAZIĞ LI OLMAK 8 ay önce

Yanlış okumadıysam futbolcuların ve teknik heyetin idmana çıkmadığı ilk iki garanti denecek kadar fırsat ayağımıza gelmişken milyonlarca lira para bağışı yapılmış, acaba hayali bağış mı insan sormadan duramıyor.Başkanın açıklaması ve yapılan bağış tutarını gösteren belge suç duyurusu niteliğinde.

Avatar
pinokyooo 8 ay önce

goturup aynı adamlara yine oy verenler dusunsunnn. noldu kandırıldın mı yıne elazıgcıgımmm bakın yıne soz verdıler tutmadılar ama sen yıne goturup oy vereceksın hıcbı zaman sorgulamayacak ne soylenırse ınanacaksınnn .. kendı dusen aglamaz yapacak bısı yok . baskan kısa surede yaptıgın ısler ıcın tesekkur ederız sana soz verıpde tutmayanlar utansın

Avatar
Mustafa 8 ay önce

Net bir şey söylemek istiyorum. Elazığ siyaset uğruna ve şahsi çıkarlar uğruna her şeyin yapılabildiği bir memleket olmuştur. Bu şehir yaşanılmaz bir hal almıştır. Bu nedenle, bu şehirden kaçan kurtulur. Tüm bu yapılanlardan midem bulanıyor artık. Elazığ'ın bu hale gelmesinin baş nedeni de Elazığ halkıdır. Halklar, hak ettikleri şekilde yönetilirler. Mutluluklar sana Elazığ! Sayın Hacı Murat Yümlü'ye bu onurlu davranışından ötürü teşekkür ediyor, Elazığ halkına da bu zihniyetle mutluluklar diliyorum.

Misafir Avatar
kendin ettin kendin buldun 8 ay önce @Mustafa

Kimsede suç yok.Tek suçlu Elazığ halkıdır..Gürsel Erol' a laf edenler kurban olsun ona.Elazığ zihniyetini değiştirmedigi surece böyle kandırılmaya mahkumdur.Yazık Elazığspora.Siyasi malzeme oldu...

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
fırat 8 ay önce @Mustafa

Aynen kimsede suç yok tek suçlu elazığ halkıdır. yıllarca sorgusuz sualsiz aynı adamlara oy verip durdular.seçimden önce sahip çıkacaz filan diyenler ortada işte.uyan da balığa gidelim elazığ uyaaan hey yavrum heyyy.Stad filanda hikaye.O stad yapılmayacak.ahan da buraya yazıyorum.Kandırıldın elazığ.Hak ediyorsun.Ne halin varsa gör Elazığğğğ ğ.Artık umursamıyorum bile. bu halk bunu hak ediyor.

Beğenmedim! (0)
Avatar
ilker 8 ay önce

Elazığdan bu zihniyetle hic birsey olmaz.24 hazirandan sonrada bu sehir artık umrumda bile degil.Hak ediyosun Elazigg kandirilmayiiii.Kendin ettin kendin buldun...

Misafir Avatar
emre 8 ay önce @ilker

Seçimden sonra artık Elazığda kıyamet kopsa zerre umrumda değil benim de.Tek umursadığım bu şehirde Elazığspordur.. Hiçbir zaman bu yalancılara oy vermedim çok şükür vicdanım rahat. oy verenler düşünsünler.

Beğenmedim! (0)
Avatar
adnan 8 ay önce

mehmet ağar nerdesin mehmet ağar? bi gecede emniyetin yerini halleden mehmet ağar elazığspora niye birşey yapamadıniz? seçimden önce vekillerle kucaklaşan taraftar grupları nerdesiniz??? vekiller vekiller siz nerdesiniz???? Elazigğğ yine kandirildin elazığğğğ her zamanki gibiii alistin artik kandirilmayaaaa kimsede suc yokkk elaziığ halkında suç

Avatar
Tarık 8 ay önce

Uyan Elazığ uyannn.... Yine Kandırıldın !

Avatar
sdaads 8 ay önce

FİLİM DEĞİL FİLM

Avatar
Elazığsporlu 8 ay önce

Elazığspor meselesi 3 bilinmeyenli bi denklemdir.Hiçkimsenin gücü bu problemi çözmeye yetmez.

banner7

banner6