Elazığspor Yine PFDK’ya Sevk Edildi

Elazığspor, Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna adeta abone oldu. İlk yarının son karşılaşması olan Kastamonuspor maçında seyircilerinin sebep olduğu “çirkin ve kötü tezahurat” nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.

Elazığspor Yine PFDK’ya Sevk Edildi

2. lig temsilcimiz Elazığspor, Profesyonel futbol disiplin kuruluna adeta abone oldu.

Hemen hemen her  maç sonrasında profesyonel futbol disiplin kuruluna sevk edilen bordo beyazlı kulübümüzü PFDK ilk yarının son haftasında da unutmadı.

TFF 2. Lig’in 17. Haftası’nda 15 Aralık Pazar günü Gençlik Merkezi Sentetik Sahada oynanan ve Birevim Elazığspor’un 2-0’lık mağlubiyetiyle sona eren maçta yapılan çirkin ve kötü tezahürattan dolayı Bordo-Beyazlı Ekibimiz Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

PFDK ayrıca aynı müsabakada kırmızı kart görerek oyundan ihraç edilen Kadir Taşoğlu’nu da kural dışı hareketiyle disipline sevk etti.

17 Aralık 2019 günü PFDK’ya gönderilen sevk raporları doğrultusunda;

Hukuk Müşavirliği'nce 17.12.2019 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları doğrultusunda karar şu şekilde açıklandı:

“ BİREVİM ELAZIĞSPOR Kulübü'nün 15.12.2019 tarihinde oynanan BİREVİM ELAZIĞSPOR-GMG KASTAMONUSPOR TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine, BİREVİM ELAZIĞSPOR Kulübü futbolcusu KADİR TAŞOĞLU'nun aynı müsabakadaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 16.12.2019 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.” Denildi.

PFDK kararlarının Perşembe günü açıklanacağı ve bordo beyazlı kulübümüzün para cezası, Kadir Taşoğlu’nun da 1 ila 2 maç arasında müsabakadan men cezası alması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7