FIFPro, Türkiye’ye Gidecek Futbolcuları Uyardı

Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği FIFPro, aralarında temsilcimiz Elazığspor kulübünün de bulunduğu 7 kulüp için “Gitmeden önce dikkatli olmanızı rica ediyoruz” ifadesiyle Türkiye’ye gidecek futbolcuları uyardı.

FIFPro, Türkiye’ye Gidecek Futbolcuları Uyardı

Kulüp yöneticilerinin vurdumduymazlığı, ihmallığı ve kulübü kötü yöneterek borç batağına sürüklemesi Avrupa’da da Türk futbolu için kötü bir imaj olurken, bu konuda Avrupa Profesyonel futbolcular birliği de Türkiye’ye gidecek futbolcuları uyararak, aralarında temsilcimiz Elazığspor kulübünün de bulunduğu 7 kulübe gitmek isteyen futbolcular için “Gitmeden önce dikkatli olmalarını rica ediyoruz” uyarısında bulundu.

FIFPro'nun resmi sitesinden yaptığı açıklamada, son dönemde birçok kulübün oyuncuların alacaklarını ödemediği ve bunun sonucunda da birçok davanın açıldığı vurgulandı.
"Oyunculardan özellikle Kardemir Karabük
spor, Bursaspor, Ankaragücü, Antalyaspor, Eskişehirspor, Elazığspor ve Kayserispor'a gitmeden önce dikkatli olmalarını rica ediyoruz" ifadeleri kullanılan açıklamada, 2019'da FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'ndaki davaların yüzde 15'inin en yüksek oran ile Türkiye'de olduğu kaydedildi.
Türkiye'deki birçok oyuncunun, ilk ay maaşlarının bile ödenmediğini ve kendilerinden destek beklendiği yönünde mesajlar aldıklarını belirten Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği, oyuncuların Türkiye'de sözleşme imzalarken kesinlikle ciddi bir destek alması gerektiğini belirtti.

Öte yandan FIFA'da birçok davası olan Türk kulüplerinin, maaşları düşük göstererek bonuslara yöneldiği ve bu konuda dikkatli olunması gerektiği söylendi.
Türkiye Futbol Federasyonu'nun da UEFA'nın talebine rağmen oyuncuların sözleşmelerinin korunması konusunda yeni standartlar belirleme konusunda da eksik kaldığı mesajı paylaşıldı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7