Ömer Serdar'dan Elazığspor Açıklaması

TBMM başkanlık divanı üyesi ve AK parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Elazığspor’un kapatılmasına yönelik bir teklifin veya talebin olduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirtti…

Ömer Serdar'dan Elazığspor Açıklaması

Geçtiğimiz Pazar günü Elazığspor’un geleceği ve yaşadığı maddi sıkıntı için yapılan toplantının ardından kamuoyunda Elazığspor kapanıyor mu?  İddiaları orta atılmıştı. İddialara TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar sosyal medya hesabından cevap verdi.
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ak Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar’ın açıklaması şöyle;

Son birkaç gündür sosyal medyada dolaşan ve Elazığspor kulübünün ismi kullanılarak milletvekilimizi ve il başkanımızı zan altında bırakan paylaşımları ve yorumları üzüntüyle takip ediyorum.

Öncelikli olarak bilinmelidir ki; Elazığspor kulübü Türk futbolunun güzide bir temsilcisi olduğu gibi ilimizin önemli bir değeridir. Siyasi aktörler olarak bu değeri yaşatmak ve Elazığspor'u daha ileriye taşımak esas amacımızdır. Düşüncemiz, yaklaşımımız ve çalışmalarımız da bu istikamettedir.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir toplantının ardından ortaya atılan, milletvekilimiz sayın Metin Bulut'un Elazığspor'un kapatılmasına yönelik bir teklifi ya da talebi olduğu iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu toplantı kulüp yöneticilerinin isteği üzerine yapılmış ve toplantıya Elazığ valisi sayın Murat Zorluoğlu, Elazığ belediye başkanı sayın Mücahit Yanılmaz, AK Parti il başkanı sayın Ramazan Gürgöze, Elazığspor kulüp başkanı sayın Sedat Karataş ile kulüp yöneticileri sayın Karahan Çelik, sayın Yusuf Demirtaş ve sayın Osman Altungök katılmışlardır. Bu toplantıda, kulüp yöneticileri tarafından Elazığspor'un geçmiş dönem borçlarına ilişkin ödemeler konusunda bilgilendirme yapılmış ve kulübün mevcut borcunun ödenebilmesi için gerekli olan kaynakların neler olabileceği hususunda görüşler dile getirilmiştir. Bunun yanı sıra, Elazığspor kulübünün ligde kalması için özveriyle çalışan başkan ve yöneticiler tebrik edilerek yeni sezon hedefleri için fikir alışverişinde bulunulmuştur.

Unutulmamalıdır ki, düzenlenen bu toplantıya iştirak eden herkesin yegane arzusu ilimizin ortak değeri olan Elazığspor'u daha iyi yerlere taşımaktır. Bunun gerçekleşmesi için çaba sarf edenleri karalayarak siyaset kurumunu töhmet altında bırakmak ve tartışma konusu haline getirmek haksız, samimiyetten ve hakkaniyetten uzak, art niyetli girişimlerdir. Bu konuda sağduyulu olunması ve yanlış, eksik, çarpıtılmış açıklama ve paylaşımlara itibar edilmemesi ilimizin ve Elazığspor'un menfaatleri açısından önemlidir.

Birlik-beraberlik içinde ve el birliği ile Elazığspor'u daha ileriye götürmek için çabalamak hepimizin ortak gayesi olmalıdır".

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yağmur
Yağmur - 4 yıl Önce

Sayın vekile sorun çağasının çoluğunun üstüne yemin edebilir mi acaba
Tabiki hayır gelen tepkiler üzerine kıvırıyor her siyasetçinin yaptığı gibi .......

SIRADAKİ HABER

banner7