Tehlike Çanları Çalıyor

İlimizin iki profesyonel futbol takımı Birevim Elazığspor ve Elazığ Belediyespor’un aldığı başarısız sonuçlar sporseverleri derinden üzerken, kümede kalmak için şehrin dinamiklerinin bir araya gelerek çözüm bulmaları isteniliyor.

Tehlike Çanları Çalıyor

İlimizin iki futbol takımı Elazığspor ve Elazığ Belediyespor’da işler iyi gitmezken, düşme endişesi de iyiden iyiye hissedilmeye başlandı.

Geçtiğimiz sezon 2. Lige düşen ve şu an bulunduğu bu ligde de istenilen sonuçları alamayan Elazığspor, adeta kaderine terkedilmiş durumda…

  

6 KARŞILAŞMADA GALİBİYET YÜZÜ GÖRÜLMEDİ

Son galibiyetini 6 hafta önce Nigde Anadolu futbol kulübünü deplasmanda 2-1 mağlup ederek alan bordo beyazlı ekibimiz, o günden buyana oynadığı 6 karşılaşmada da galibiyet yüzü görmedi ve bu maçlardan sadece 1 puan alabildi.

Gelinen noktada 3 puanının da silinmesinin ardından 8 puanla düşme hattına yerleşen bordo beyazlı ekibimiz, forma kampanyasından da yeterli desteği alamayınca, ekonomik olarak da sıkıntı yaşamaya başladı.

Belediye başkanı Şahin Şerifoğulları’nın sezon başında elektrik borçlarını ödeyerek destek vermesiyle kendi tesislerinde rahat bir nefes alan temsilcimiz, yine belediye başkanı Şerifoğulları’nın kahvaltı, yemek ve diğer günlük giderleri karşılamasıyla da ekonomik olarak biraz olsun rahatlamış oldu.

Ayrıca altyapı takımlarının tıkabasa gittikleri deplasman maçları için otobüs kiralayarak genç oyunculara tahsis etmesiyle daha güvenli ve konforlu seyahat etme imkânı sağlayan belediye başkanı Şahin Şerifoğulları; son olarak kulüp çalışanlarını da belediye bünyesine alarak, kulübü önemli bir ekonomik yükten kurtarmış oldu.

Ancak belediye başkanı Şahin Şerifoğulları’nın küçümsenemez miktarda yaptığı desteklere rağmen, sportif başarıda sınıfta kalan bordo beyazlı ekibimiz, gerekli tedbirler alınmadığı takdirde tıpkı geçen sezon olduğu gibi, bu sezon da küme düşme üzüntüsünü pekala yaşayabilir.

Bu nedenle, ilk yarının bitmesine az bir süre kala, toplayacağı maksimum puanların yanısıra, ara transfer döneminde transfer yasağının kaldırılması için verilecek mücadele; 53 yıllık koca çınarı ayakta tutup yaşatmaya yetecek destek olacak.

 

ŞEHRİN DİNAMİKLERİNİN BİR ARAYA GELMESİ BEKLENİYOR

Şehrin dinamiklerinin bir araya gelerek, gereken tedbirleri almamaları halinde ne yazık ki koca çınar Elazığspor; yerle bir olacak.

Elazığspor’la birlikte aynı sıkıntıları yaşayan ve yine belediye başkanı Şahin Şerifoğulları’nın katkılarıyla başkan Ahmet Toprak’ın destek verdiği Elazığ Belediyespor için de tehlike çanları çalmaya devam ediyor.

Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan ancak istediği sonuçları bir türlü alamayan kırmızı-lacivertli temsilcimiz, hoca değişikliğinin ardından da yine düşüşünü devam ettirirken, topladığı 8 puanla ligin dibine demir atmış durumda…

Şampiyonluk hayalleriyle yanıp tutuşurken, bir anda küme düşme endişesini iyiden iyiye hissetmeye başlayan Elazığ Belediyespor için de gerekli tedbirler alınmazsa, 3. Lig temsilcimizin de durumu Elazığspor’dan farklı olmayacak…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert can
Mert can - 9 ay Önce

Artık yeter düşsün kapansın gitsin.lanet olsun futboluna izzeti nefsi olan varsa bıraksın.elazığspora harcanan para ile kaç fabrika kaç atölye açılırdı.elazığın imarına bakın ne hale geldi.köy oldu köy alooo memleket yoruldu malatya ilerledi tunceli turizmde patlama yaptı diyarbakır aynı.hele bingöle bir gidin bakın adamların otogarı modern yeni.elazığ çöplük artık.LANET OLSUN ELAZIĞI ELAZIĞSPORU BU HALE GETİRENLERE

Mehmet çevik
Mehmet çevik - 9 ay Önce

Şehrin dinamikleri bir araya gelicekmiş,, Dinamik çoçuk adam şahin mi yoksa civi bile çakmamış vekillerimiz mi ... Şehrin dinamikleri başlığa bak

Ahmet.koroglu
Ahmet.koroglu - 9 ay Önce

Yeter artık dalga gecmeyin.neyaptıysalar boş.elazıg.spor gecensene.düştü.takımı bu.hale.getriten.utansın.bir.eglencemiz.vardı.oda gidiyor.YAZIK.YAZIK

SIRADAKİ HABER

banner7