Apple'ın Katlanabilir İphone Patenti Ortaya Çıktı

 Mobil endüstrideki en yeni teknoloji olan katlanabilir akıllı telefon furyasına, Samsung ve Huawei gibi öncülerin ardından Apple da katılmaya hazırlanıyor. İşte şirketin planları. 16 saat önce 3,3b 13 12 İphone 446 Uğur Seven Teknoloji Editörü

Apple'ın Katlanabilir İphone Patenti Ortaya Çıktı

İçinde bulunduğumuz 2019 yılının katlanabilir akıllı telefonların doğuş yılı olacağı bir gerçek. Zira pek çok teknoloji şirketi kısa bir süre sonra ilk katlanabilir akıllı telefonlarını tanıtmaya hazırlanıyorlar. Samsung ve Huawe’nin öncülük yaptığı bu yeni teknoloji Apple'ın da ilgi alanında.

Apple'ın patenti 8 yıl önceye dayanıyor

Yeni ortaya çıkan  bir patente göre Apple katlanabilir bir iPhone konusunda çalışmalar yapıyor. Diğer şirketlerle karşılaştığında Apple'ın daha büyük ekran sunan bir teknoloji yerine, birkaç menteşe ve esnek ekran yardımıyla, cebe daha iyi oturacak ve boyutu küçülecek tek ekranlı bir cihaz düşünüyor.

İşin ilginç yanı ise bu patentin, 2011 yılına kadar giden başka bir patentin devamı niteliği taşıması. Yani Apple, neredeyse 8 yıl önce katlanabilir iPhone fikrini tasarlamış ancak hayata geçirmemiş diyebiliriz. Şirketin yeni ortaya çıkan bu patenti hayata geçirip geçirmeyeceğini ise önümüzdeki dönemde göreceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103