Instagram'a Bağış Etiketi Özelliği Gelecek

Instagram, kâr amacı gütmeyen kuruluşlara fon sağlamak için bağış etiketleri üzerinde çalışıyor.

Instagram'a Bağış Etiketi Özelliği Gelecek

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde bir konferans sırasında, şirketin 2019 yol haritasını açıklamış ve ağırlıklı olarak ticaret konusu üzerinde duracaklarını belirtmişti.

Instagram'ın android uygulamasında bulunan yeni kodlara göre, şirket kâr amacı gütmeyen kuruluşlara gelir sağlamak için, Instagram hikayelerde kullanılabilecek bir bağış etiketi özelliği üzerinde çalışıyor.

     

ınstagram bağış nasıl kullanılacak?

Instagram, bağış özelliği ile kullanıcıların kuruluşlara bağış yapmasını sağlayacak. Instagram hikaye paylaşma ekranında, hikayelere eklenilen çıkartma, GIF veya anket gibi seçeneklerin yanında bir de 'Bağış' butonu olacak.

Bağış butonuna bastıktan sonra herhangi bir işletmeyi arama ekranı çıkacak ve desteklemek istenilen işletme seçilip, o işletme için bağış toplanabilecek.

Bir Facebook sözcüsü yaptığı açıklamada, bu özelliğin bütün kullanıcılara açılmasının henüz erken olduğunu ve şu an üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Çeşitli test aşamalarından geçtikten sonra kullanıma açılacak bağış özelliği, kullanıcıların kâr amacı gütmeyen kuruluşlara para kazandırmasını sağlayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7