İnstagram Artık İnternetsiz De Çalışacak

Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması İnstagram'ın bazı özellikleri internet bağlantısı yokken de kullanılabilecek.

İnstagram Artık İnternetsiz De Çalışacak

Popüler sosyal medya servisi Facebook'tan sonra bünyesine İnstagram'ı da dahil eden Mark Zuckerberg, Facebook F8 geliştiriciler konferansında, ses getirecek müjdeli haberler verdi.

Zuckerberg'ın verdiği habere göre, dünyada yaklaşık olarak 600 milyon kullanıcıya sahip olan resim ve video paylaşım uygulaması olan İnstagram, bağlantı hızı ve kota sorunu yaşayan coğrafyalar düşünülerek artık bazı özelliklerini çevrimdışı kullanıma açacak.

İnternetsiz İnstagram'da Neler Yapılabilir?

Instagram mühendisi Hendri, çevrimdışı kullanıcıların zaman akışında önceden yüklenmiş fotoğraf, video ve hikaye içeriklerini görüntüleyebileceğini belirtti.

Kullanıcılar bu içerikleri beğenebilecek, kaydedebilecek ve istediği fotoğrafa yorum da bırakabilecek. Hatta bunlara ek olarak çevrimdışıyken yayın oluşturup taslağa kaydetme seçeneğine sahip olacak bir düzenleme getirilecek. Kullanıcının bu hareketleri, yeniden internet bağlantısına ulaşıldığında otomatik olarak sisteme işlenecek.

Çevrimdışı moddaki bir diğer yenilik de kişinin önceden ziyaret ettiği kullanıcı profillerinin, internet bağlantısı yokken de görünebilir olması. Instagram eski sürümlerinde keşfet sekmesine girildiğinde ya da kullanıcı kendi profilini görüntülemek istediğinde benzeri bir imkânı veriyordu.

Önce Androıd Sonra Ios

Instagram bu değişikliklerin çoğunu şimdilik Android ortamında sunacak. Nedeni ise geliştiriciler arasında daha yaygın bir kullanımı olması. İlerleyen aylarda ise daha fazla yenilik eklenmesine ve her birinin iOS için de sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103