Whatsapp, Durumlar İçin Yeni Bir Özelliği Test Ediyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, durumlar özelliği ile ilgili yeni bir özellik test ediyor. Şirket, yeni test ettiği özelliği sayesinde durumları artık kronolojik sıraya göre değil, alaka düzeyine göre sıralayacak.

Whatsapp, Durumlar İçin Yeni Bir Özelliği Test Ediyor

İspanya, Brezilya ve Hindistan'daki bir grup iPhone kullanıcı tarafından test edilen yeni özellik, test aşamaları bittikten sonra daha geniş kiltlelere ulaşacak.

Popüler Durumlar En Üstte Gösterilecek

WhatsApp'ın şu anki android ve iOS sürümünde, durumlar yeniden eskiye doğru bir düzende sıralanıyor. Bu nedenle çok sık durum paylaşanlar en üstte, daha nadir durum paylaşanlar ise en alt sıralarda kendine yer buluyor. WhatsApp'ın test ettiği yeni özellik, bu haksızlığı ortadan kaldırarak daha popüler durumların en üstte görünmesini sağlayacak.

Sık Sohbet Edilenler En Üstte Gösterilecek

WhatsApp, artık durumların gönderilme zamanına bakmayacak. Şirket, kullanıcıların en fazla sohbet ettiği ve en fazla durumlarını kontrol ettiği kişilerin paylaşımlarını en üstte gösterecek. Nadiren sohbet edilen ve durumları kontrol edilen kişiler ise alt sıralarda çıkacak.

Şirket, iPhone kullanıcıları ile yaptığı testleri bitirdikten sonra android için de testlere başlayacak. Bu yeni durum özelliğinin tam olarak ne zaman yayınlanacağı ise şimdilik bilinmiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7