11 Yeni Film İzleyiciyle Buluşacak

Bu hafta 4’ü yerli 11 film vizyonda.

11 Yeni Film İzleyiciyle Buluşacak

AVENGERS: SONSUZLUK SAVAŞI

Joe Russo ve Anthony Russo’nun yönetmeliğini yaptığı “Avengers: Sonsuzluk Savaşı” adlı filmin başrollerinde Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Chris Evans yer alıyor.

Macera, Aksiyon türündeki filmin konusu özetle şöyle: “Kaptan Amerika ve Iron Man'in arasında yaşanan olayların ardından bölünen kahramanlarımız, birbirlerinden uzaklara savrulurlar. Hepsi kendi yandaşlarıyla dünyayı korumaya çalışmaktadır. Ancak dünyanın kaderi bir kez daha tehlikeye girer. Sınırsız bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, dünyanın gördüğü en büyük tehdittir. İnsanlığın kaderi bir kez daha, insanlık için savaşmaya ant içmiş kahramanlarımız elindedir. Hiçbir süper kahramanın tek başına yenemeyeceği büyüklükteki bu tehdit için ekipler birleşmeli ve tehdide tüm güçleriyle karşı koymalıdır.”

BİR NEFES ÖTEDE

Yönetmen koltuğunda Daniel Roby’in oturuduğu “Bir Nefes Ötede” adlı filmin başrollerinde Romain Duris, Olga Kurylenko, Fantine Harduin oynuyor.

Bilimkurgu türündeki filmin konusu kısaca şöyle: “Garip ve ölümcül bir sis Paris’i etkisi altına alır. Ne yapacaklarını bilmeyen, hayatta kalmaya çalışan insanlar apartmanların üst katlarına sığınmaya başlarlar. Fakat ne elektrik, ne su ne de yiyecek bir şeyleri vardır. Bir çift kendilerini bu felaketten kurtarmaya, kızlarını korumaya çalışır; fakat zaman ilerledikçe bazı şeyler açığa çıkar. Kendilerine yardım edebilecek kimse yoktur. İnsanlar başlarına gelen bu felaketten gerçekten kurtulmak istiyorlarsa şanslarını sise karışarak denemek zorunda kalacaklardır.”

BİZİM UŞAKLAR

Cuma Uğurlu’nun beyazperdeye taşıdığı “Bizim Uşaklar” adlı filmin başrollerinde Yakup Yavru, Ayşegül Kaygusuz, Hasan Kıdıkoğlu paylaşıyor.

Komedi türündeki filmin konusu ise şöyle: “Saklanacak yer arayan iki kaçak, Araklı’nın bir köyünde yaşanan tesadüf sonucu hoca olur. Sahte hocaların ilk işi aynı köyde yaşayan iki amca çocuğunu barıştırmaktır. Sınır kavgasından dolayı yıllardır küs olan amca çocuklarını barıştırmak için köylüler ve yeni hocalar bir plan yapar. Ortak arazilerinde gömü olduğunu söyleyip ikisini ortak noktada buluşturmayı planlayan ahali hiç hesap etmedikleri durumlarla karşı karşıya kalırlar.”

ÇARPIK EVDEKİ CESETLER

Gilles Paquet-Branner’in yönetmeliğini yaptığı “Çarpık Evdeki Cesetler” adlı filmin başrollerinde Glenn Close, Max Irons, Stefanie Martini bulunuyor.

Polisiye türündeki filmin konusu özetle şöyle: “Zengin ve acımasız bir iş adamı olan Aristide Leonides’in şüpheli ölümü torunu Sophia’yı oldukça tedirgin eder. Dedesinin ölümünün ardındaki gizemi çözmeye kararlı olan Sophia, eskiden diplomat olan şimdi ise özel dedektif olarak çalışan eski sevgilisi Charles Hayward’dan olayı soruşturmasını ister. Sophia’nın teklifini kabul eden Charles, Kahire’den Londra’ya gelerek araştırmalara başlar. Araştırma sırasında haset, kin ve kıskançlıkla dolu zehirli bir atmosferle karşılasan Charles, şok edici gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır. Charles, katil yeniden harekete geçmeden onu bulabilecek midir?”

EV KİRA SEMT BİZİM

Mustafa Kenan Aybastı’nın yönetmeliğini yaptığı “Ev Kira Semt Bizim” adlı filmin başrollerinde Ahmet Bilgin, Arda Kavaklıoğlu, Aydan Burhan bulunuyor.

Komedi türündeki filmin konusu kısaca şöyle: “Aynı muhitte doğup büyüyen bir grup arkadaş rahatça yaşadıkları semtlerinde artık zorlanır hale gelmiştir. Semtleri zenginlerin son gözdesi olmuştur ve bu durum kiraların artmasına neden olur. Mahalle halkı birer birer evlerinden ayrılıp başka semtlere taşınmaya başlar. Mahallede herkes tarafından sevilen Latif'in ev sahibi tarafından atılması bardağı taşıran son damla olur ve mahalleli harekete geçer. Semtlerini eskisi gibi yaşanılabilir bir hale getirmeye çalışan mahalle sakinleri yaptıkları planla kendilerini bilmedikleri bir maceraya sürükler.”

LANETLİ KONAK

Yönetmeliğini Brian O’Malley’in yaptığı “Lanetli Konak” adlı filmin başrollerinde Charlotte Vega, Bill Milner, Eugene Simon oynuyor.

Korku türündeki filmin konusu ise şöyle: “1920'de İrlanda'nın kırsal kesiminde yaşayan ikiz kardeşler Rachel ve Edward, evlerini değişik bir varlıkla paylaşmaktadır. Her gece ev şeytani bir varlığın etkisi altına girmektedir. Bu varlık ikizler üzerinde 3 kural dayatır; gece yarısında yatakta olmalılar, kapıdan içeri yabancı birini alamazlar ve eğer biri kaçmaya çalışırsa diğeri tehlikeye girer. Sorunlu bir eski asker olan Sean köye geldiğinde ise her şey değişecektir. Kısa sürede Sean ve Rachel birbirlerine aşık olur. Rachel aşkın gücüyle şeytani varlığın kurallarını çiğnemeye başlar. Fakat yaşananlar Rachel'ı kardeşi ile ölümcül bir yüzleşmeye getirecektir.”

SELFİ

Hülya Avşar’ın yönetmeliğini yaptığı “Selfi” adlı filmin başrollerinde Hülya Avşar bulunuyor.

Hülya Avşar, senaryosunu yazıp yönettiği biyografik, komedi türündeki "Selfi" filminde kendi hayat hikayesini anlatıyor.

TAKSİM HOLD’EM

Yönetmeliğini Michael Önder’in üstlendiği “Taksim Hold’em” adlı filmin başrollerinde Kenan Ece, Damla Sönmez, Berk Hakman yer alıyor.

Dramatik, Komedi türündeki filmin konusu özetle şöyle: “Alper'in nişanlısı cumartesi akşamı evlerinin yakınındaki protestoya katılmak ister ve bunun için Alper'e baskı yapar. Fakat Alper protestoya katılmayı istemez; her hafta yaptıkları gibi evde oturup poker oynamayı planlar. Oyun ekibi yavaş yavaş evde toplanmaya başlar. Eve gelenler de bu gece oyun oynamak yerine protestoya katılmak ister. Alper, zar zor arkadaşlarını oyun oynamaya ikna ettiği sırada dışarıda arbede başlar. Evdekiler Alper’in karşı çıkışlarına rağmen dışarıdaki insanların sığınması için evin kapılarını açar. Olaylara karışmak istemediği için bencillikle suçlanan Alper ve diğerleri arasında şiddetli bir tartışma başlar.”

TAYO KÜÇÜK OTOBÜS

“Tayo Küçük Otobüs” adlı filmin yönetmenliğini, Ryu Jung-woo’nun yapıyor.

Animasyon türündeki filmin konusu kısaca şöyle: “6 dilde yayınlanan dünyaca ünlü Güney Kore dizisi beyaz perdeye uyarlanıyor. Ace, Oyuncak Araba Dünyası'ndan ansızın ortadan kaybolur. Duri ve yakın arkadaşları kaybolan Ace’i bulmak için zorlu bir maceraya atılır. Birbirinden renkli ve farklı modellerdeki arabalarla birlikte Oyuncak Dünyası'na giden Duri, bu zorlu savaşı kazanıp Ace’i kurtarabilecek midir?”

YALNIZ HAYALLER KALDI

Yönetmen koltuğunda Mehmet Ali Arslan’ın oturduğu “Yalnız Hayaller Kaldı” adlı filmin başrollerinde Mahmut Cevher, Perihan Savaş ve Ecem Baltacı oynuyor.

Dram türündeki filmin konusu ise şöyle: “Emekli dul matematik öğretmeni Doğan, çocuklarına bakabilmek için elinden geleni yapmaktadır. En büyük kızı Neval, evlendikten sonra Almanya'ya taşınmıştır. Hukuk Fakültesi'nde okuyan kızı Umut, özel üniversitede okuyan hırslı oğlu Orhan ve küçük kızı Demet ile yaşamakta olan Doğan'ın, aynı sitede yaşayan iyi kalpli Aysel'le de bir ilişkisi vardır. Ailenin düzeni, Umut'un elim bir hastalığa yakalanmasıyla bozulur. Umut'un durumu ile başlayan dram, ailenin diğer fertlerinin sorunlarıyla daha da trajik hale gelir. Doğan, bir yandan çocuklarını bir arada tutmak, bir yandan da çektiği acıya direnmek için güçlü durmak zorundadır.”

YILDIZLAR ASLA ÖLMEZ

Yönetmen koltuğunda Paul McGuigan’ın oturduğu “Yıldızlar Asla Ölmez” adlı filmin başrollerinde Annette Bening, Jamie Bell, Julie Walters paylaşıyor.

Dram, Biyografik, Romantik türündeki filmin konusu özetle şöyle: “İngiltere’de bir tiyatro oyununda çalışan ünlü Hollywood yıldızı Gloria Grahame, genç oyuncu Peter Turner ile tanışır. Aralarında başlayan yakınlaşma kısa sürede tutkulu bir aşka dönüşür. Tüm zamanlarını birlikte geçiren iki sevgilinin mutlu beraberlikleri Gloria’nın ölümcül bir hastalığa yakalanmasıyla zorlu bir sürece girer. Aradığı sıcaklığı Peter’de bulan Gloria sevgilisinden güç alarak hayata tutunmaya çalışır. Paul McGuigan’ın yönettiği filmin başrollerinde Annette Bening, Jamie Bell ve Julie Walters yer alıyor.”

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103