2021 Süt desteği, mazot gübre desteği ödemeleri yattı mı? Çiftçi destek ödemeleri sorgulama!

2021 yılı çiftçi destek ödemeleri sorgulamanın nasıl yapılacağı merak ediliyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tarımsal üretimi ve çiftçiyi desteklemek adına ödenen çiftçi destek ödemeleri, süt ve mazot gübre desteği ödemeleri T.C. kimlik Numarasının son rakamına göre hesaplara yatıyor. Peki, Süt desteği ödemeleri ile mazot gübre desteği ödemeleri hesaplara yattı mı? Çiftçi destek ödemeleri sorgulaması nasıl yapılır? 2021 çiftçi destek ödemeleri fiyatları

2021 Süt desteği, mazot gübre desteği ödemeleri yattı mı? Çiftçi destek ödemeleri sorgulama!

2021 çiftçiye gübre, mazot desteği ödemeleri yattı mı? Çiftçiye mazot ve gübre desteği son gelişmeler ile takip ediliyor. Tarımsal faaliyetler kapsamında yapılan çiftçiye gübre desteği için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. "Çiftçilerimize gübre destekleriyle ilgili 2 müjde vermek istiyorum" diyerek sözlerine başlayan Erdoğan, İlkbahar döneminde ödemelerin yapılacağını belirtti. Peki, 2021 çiftçiye mazot gübre desteği hesaplara yattı mı? 2021 Gübre desteği, mazot desteği ödemeleri ne kadar?

GÜBRE DESTEĞİ ÖDEMELERİ NE KADAR?

Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi;

Çiftçilerimize gübre destekleriyle ilgili 2 müjde vermek istiyorum. Gübre desteklerini %100 artışla 2 katına çıkartıyoruz.

Buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi hububat ürünlerinde desteği 16 liraya yükseltiyoruz. Organik ve organomineral gübre kullanan üreticilerimize desteği dekara 20 liraya yükseltiyoruz. İlkbahar döneminde hesaplarına yatırılacaktır. Çiftçilerimiz üretmeye devam ettikçe biz de onları desteklemeyi sürdüreceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7