Alanya'da Kıbrıs gazileri bocce takımı kurdu

Anadolu'nun en eski sporlarından bocceye gönül veren Alanya'daki Kıbrıs gazileri, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonunu'nun 60 Yaş Üstü Bocce Ligi'nde mücadele ediyor.

Alanya'da Kıbrıs gazileri bocce takımı kurdu

Antalya Alanya'da Kıbrıs gazilerinden oluşan bocce takımı kuruldu.

Kıbrıs gazileri, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonunu'nun 60 Yaş Üstü Bocce Ligi'nde mücadele ediyorlar.

Mustafa Okan, Mehmet Uysal, Ali Yılmaz ve Necati Karaköse'den oluşan oyunculardan kurulu takımla bu yıl ilk kez bocce liginde mücadele eden Alanya Gaziler Takımı, antrenmanlarını Alanya Huzurevi'nde gerçekleştiriyor.

"Lige iki takımla katıldık"

Alanya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Çelik, Aile Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü bünyesinde Alanya'da ilk defa gazilerden bir takım oluşturduklarını söyledi.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu'nun 60 yaş üstü insanlardan oluşturduğu lige iki takımla katıldıklarını anlatan Çelik, şunları konuştu:

"Alanya Huzurevi ve Alanya Gaziler Takımı olarak yer aldığımız ligde amacımız belli yaş grubunda yer alan bu insanlarımızı hayatın akışı içinde yer almalarını sağlamaktır. Kıbrıs gazilerimizden oluşturduğumuz yeni takımla gazilere değer verdiğimiz bir kez daha göstermek istedik. Bu amaçla oluşturduğumuz takımız, birçok ilden maçlar yaptı, değişik ortamlara girdi ve yeni arkadaşlıklar edindi."

Takımın 66 yaşındaki Kıbrıs gazisi oyuncusu Mustafa Okan, Bakanlığın organizasyonun kendilerini hareketlendirdiğini söyleyerek, "Gazilerden oluşan bu takımla hayatımıza yeni bir yol daha çizdik. Maçlarda yeni arkadaşlar ediniyoruz, yeni şehirler görüyoruz. Hayata da daha çok bağlanıyoruz. Hedefimiz şampiyonlu" dedi.

Anadolu'nun "ata" sporu

Anadolu'nun en eski ata sporlarından biri olarak bilinen "bocce", günümüzde yuvarlak ve sentetik malzemelerden yapılan toplarla oynanıyor.

Oyun atılan topların "hedef topa" yakın bir şekilde atılabilmesi ve rakip topların da vurulmasını amaçlıyor. 4 kişilik takımlarla oynanan oyunda, 13 puana ulaşan maçı kazanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7