Bingöl'de "Ödüllü Halk Koşusu"

Bingöl'de belediyenin sponsorluğunda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm İl Temsilciliğinin iş birliğiyle "Ödüllü Halk Koşusu" yapıldı.

Bingöl'de "Ödüllü Halk Koşusu"

Belediye Başkanı Yücel Barakazi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan'ın da katıldığı "Ödüllü Halk Koşusu", Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünde başladı. Çapakçur Köprüsü, Kültür, Eğitim ve Genç Caddesi güzergahında devam eden koşu, valilik önünde sona erdi.

Belediye Başkanı Barakazi, gazetecilere yaptığı açıklamada, değişik kategorilerde düzenlenen halk koşusuna büyük ilgi gösterildiğini söyledi.

Koşuya değişik kategorilerde yaklaşık 550 sporcunun kayıt yaptırdığını aktaran Barakazi, sporcular dışında da genç, yaşlı, kadın, erkek her kesimden vatandaşın koşuya katıldığını bildirdi.

Bu yıl ikincisi olmasına rağmen koşuya katılımın yoğunluğuna işaret eden Barakazi, "Düzenlediğimiz halk koşusuyla inşallah Türkiye'nin sporuna, sağlığına ve toplumsal dayanışmasına sebep olacağımıza inanıyoruz. Tüm katılımcılara ve sporculara teşekkür ediyorum." dedi.

Daha sonra dereceye girenlere para ödülü ve madalya verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103