Bu Hafta 11 Film Beyazperdeye Çıkacak

Bu hafta 5’i yerli 11 film vizyonda.

Bu Hafta 11 Film Beyazperdeye Çıkacak

ARİF V 216

Kıvanç Baruönü’nün yönetmeliğini yaptığı “Arif V 216” adlı filmin başrollerinde Cem Yılmaz, Ozan Güven, Farah Zeynep Abdullah yer alıyor.

Komedi, Bilimkurgu türündeki filmin konusu özetle şöyle: “Robot olan 216, insan olmanın hayalini kurmaktadır. Uzaydan dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arif’in yanına gelir ve insan gibi yaşamaya başlar. Sıradan insanlar gibi bir yaşam sürmeye çalışsa da farklılığı kimsenin dikkatinden kaçmaz. Yeni yaşantısını alışmaya çalıştığı sırada aşk da kapısını çalmıştır. Robot olduğunu herkesten saklamaya çalışan 216 bunu başaramaz. 216’dan ilham alan bir iş adamı, onu herkese tanıtıp kopyalarını yapmak ister. Sunduğu cazip tekliflerle 216’yı kandırmayı başaran iş adamı, onun sayesinde geleceği değiştirecektir. Arif bu korkunç planı öğrenir ve hem dünyayı hem de 216’yı kurtarmak için bir mücadeleye girişir.”

BAL KAYMAK

Yönetmen koltuğunda Onur Tan’ın oturduğu “Bal Kaymak” adlı filmin başrollerini Tarık Ünlüoğlu, Beren Gökyıldız ve Sabina Tozjia paylaşıyor.

Aile türündeki  filmin konusu kısaca şöyle: “Balkanların harika atmosferini kendine fon yapan Bal Kaymak, küçücük boyuna kocaman bir kalp sığdıran küçük kız çocuğu Bade'nin, dünyanın en iyi balını üreten aksi dedesi ve dünyanın en iyi kaymağını yapan küskün ninesi arasında kalışının umut dolu hikayesini anlatıyor.”

DAHA YENİ BAŞLADIK

Ron Shelton’un beyazperdeye taşıdığı “Daha Yeni Başladık” adlı filmin başrollerinde Morgan Freeman, Tommy Lee Jones, Rene Russo bulunuyor.

Komedi,Aksiyon türündeki filmin konusu ise şöyle: “Geçmişinde tanık koruma programında mafya avukatı olan Duke Diver, kendini yeni işine adamıştır. Tam bir eğlence ve huzur mekanı olan Villa Capri’nin müdürlüğünü yapan Duke, hayatını bir parti gibi yaşar. Bir yandan eğlenirken bir yandan da çalışan Duke, Villa Capri’nin müşterilerinin, özellikle de kadınların gözdesi durumundadır. Fakat Leo’nun gelişi tüm dengeleri altüst eder. Leo’nun herkesin ilgi odağı haline gelmesi Duke’u fazlasıyla rahatsız eder ve ikisi arasında çetin bir rekabet başlar. Fakat bir mafyanın tehdit oluşturması Duke ve Leo’nun arasındaki rekabeti bir kenara bırakıp birlikte çalışmasına neden olur.”

DEADPOOL 2

David Leitch’in yönetmeliğini yaptığı “Deapool 2” adlı filmin başrollerini Ryan Reynolds, Josh Brolin ve Morena Baccarin paylaşıyor.

Aksiyon, Komedi, Macera türündeki filmin konusu özetle şöyle: “Deadpool, kahramanlık işlerini devam ettirmekte, bir yandan da gündelik hayatını sürdürmektedir. Kız arkadaşı Vanessa'yla mutlu bir ilişki sürdüren Deadpool'un düzeni, gelecekten gelen Cable'ın ortaya çıkışıyla sarsılır. Cable gelecekte tehdit oluşturacak bir çocuğun peşindedir. Deadpool, Cable'ı durdurabilmek için süper güçlere sahip bir ekibi toplar ve bu aykırı karakterlerden oluşan X-Force ekibi, Deadpool'la birlikte maceraya atılır.”

KİRAZ MEVSİMİ

Yönetmeliğini Durmuş Akbulut’un yaptığı “Kiraz Mevsimi” adlı filmin başrollerinde Taylan Güner, Turam Özdemir, Pelin Ermis oynuyor.

Dramatik komedi türündeki filmin konusu kısaca şöyle: “Bir Anadolu kasabasında yaşayan Yılmaz, babası ile hayalleri arasında sıkışıp kalmıştır. Kendi işini kurmanın hayaliyle yaşayan Yılmaz, bunun için küçük bir traktör almak ister. Babası ve yaşadığı coğrafyanın şartları onun hayalini gerçekleştirmesine engel olur. Ama doğa, her zaman muhteşem bir umut kaynağıdır.”

MEZARLIK

Fuat Yılmaz’ın beyazperdeye taşıdığı “Mezarlık” adlı filmin başrollerinde Nihal Candan, Seyithan Özdemir, Hakan Eksen yer alıyor.

Korku, Dram türündeki filmin konusu ise şöyle: “Zihinsel engelli bir mezarcı olan Azap, çıkan bir yangın sonucu eşini ve yine zihinsel engeli olan kızını kaybeder. Azap, aradan geçen zaman zarfında ailesinin aslında bir cinayete kurban gittiğini öğrenir. Bunun üzerine Azap, eşinin ve çocuğunun intikamını almak için hareket geçer.”

ÖDÜLLÜ KISA FİLMLER

Yönetmeliğini Tom Van Avermaet ve Ely Dagher’in paylaştığı “Ödüllü Kısa Filmler” adlı filmin başrollerinde Matthias Schoenaerts, Laura Verlinden, Karl Beattie bulunuyor.

Filmin konusu özetle şöyle: “Ödüllü Kısa Filmler, birçok ödül kazanmış, Oscar adayı olan 5 kısa filmi seyirciyle buluşturuyor. Filmler arasında aşkın gücüne inanan bir adamın hikayesinin anlatıldığı "Death Of A Shadow", çocuğunu kaybetme korkusu yaşayan bir babanın verdiği mücadenin anlatıldığı "Everything Will Be Okay", önyargıları kırmaya çalışan Fransız animasyonu "French Roast", 8. yaş gününü kutlayan çocuğun dileğinin gerçekleşmesinin hikayesinin anlatıldığı "Miracle Fish" ve savaşın ardından hayatın gerçeklerinden uzaklaşmaya çalışan bir gencin yaşamının anlatıldığı "Waves 98" yer alıyor.”

PARTİLERDE KIZ TAVLAMA SANATI

John Cameron Mitchell’in beyazperdeye taşıdığı “Partilerde Kız Tavlama Sanatı” adlı filmin başrollerinde Elle Fanning, Alex Sharp (II), Nicole Kidman oynuyor.

Komedi, Bilimkurgu, Romantik, Müzik adlı filmin konusu kısaca şöyle: “Rabbit Hole filmiyle dikkatleri üzerine toplayan, oyunculuk geleneğinden gelen John Cameron Mitchell'in yönetmen koltuğuna oturacağı bu Neil Gaiman uyarlaması 1970'lerin Londra'sını ete kemiğe büründüyor.
Sex Pistols'un büyüsüne kapılmış olan şehirdeki her genç, umutsuz kahramanımız Enn de dahil olmak üzere, bir punk olmak istemektedir. Yerel punk kraliçesi Boadicea'nın değişim öğrencileriyle dolu partisine sızan Enn, partide görür görmez aşık olduğu gizemli Zan'le tanışır. Ancak bu gençler aslında, gizemli bir geçit törenine hazırlanmak için Dünya'ya gönderilmiş olan uzaylılardır. Karanlık sır ortaya çıkınca sevdiği kızı kurtarmak isteyen Enn, yardım için Boadicea ve takipçilerine döner. Bu mücadelenin sonucunda ne Enn'in ne de Zan'in hayatı bir daha eskisi gibi olmayacaktır.”

SAPLANTI

Yönetmen kolutğunda Darrell James Roodt’un oturduğu “Saplantı” adlı filmin başrollerinde Reine Swart, Deanre Reiners, Thandi Puren yer alıyor.

Korku türündeki filmin konusu ise şöyle: “Genç bir kadın olan Chloe ilk çocuğunun doğumunun ardından sıkıntılı bir sürece girer. Annesi ile birlikte yaşamaya başlayan Chloe bebeğinin aralıksız ağlaması, artan suçluluk duygusu ile depresyona girer. Bir süre sonra paranoyak bir hale gelen kadın, bir takım sesler duymaya, çocuğunun etrafında tuhaf varlıklar olduğunu görmeye başlar. İşittiklerinin ve gördüklerinin bir süre sonra gerçek olduğunu düşünmeye başlayan genç kadın oğlunu her türlü tehlikeden korumak için her şeyi yapmaya hazırdır.”

ÜÇ VAKTE KADAR

Özlem Kayhan ve Volkan Gültekin’in yönetmen koltuğunu paylaştığı “Üç Vakte Kadar” adlı filmin başrollerini Hasan Gümet, Köksal Baba ve Doğa Konakoğlu paylaşıyor.

Komedi türündeki filmin konusu özetle şöyle: “Mahallede herkes tarafından sevilen saf ve temiz kalpli biri olan Hasan, çocukluğunda beri Balım’a aşıktır. Fakat aşkını bir türlü itiraf edemez. Sevdiği kıza kendisini tanıtma fırsatı bulduğunda ise büyük bir rakip ile karşılaşır; Köksal Baba. Hasan, rakibi Köksal Baba’dan kurtulmak için sahtekar bir medyumdan yardım isteyince işler karışır.”

YAKIŞIKLI PRENS

Ross Venokur’un beyazperdeye taşıdığı “Yakışıklı Prens” adlı filmin başrollerinde Demi Lovato, Avril Lavigne, Ashley Tisdale oynuyor.

Animasyon, Fantastik türündeki filmin konusu ise şöyle: “Yakışıklı bir prens olan Philippe’in başı derttedir. Prense kara bir büyü yapılmıştır. Uyuyan Güzel, Pamuk Prenses ve Külkedisi büyünün etkisi ile prense aşık olur. Prens Philippe’in bu büyüyü bozması gerekmektedir. Üstelik babası Kral Charming kendisine ültimatom verir. Philippe ya 21 yaşında girmeden önce gerçek aşkı bulacak ya da tahttaki tüm haklarını yitirecektir. Prens Philippe, başındaki beladan kurtulmak ve gerçek aşkı bulmak için tehlikeli bir maceraya atılır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7