Bu Hafta 8 Film Vizyonda

Bu hafta vizyonda 3’ü yerli 8 film var.

Bu Hafta 8 Film Vizyonda

Yönetmenliğini Amma Asante’niin yaptığı Aşkın Krallığı adlı filmin başrollerinde David Oyelowo, Rosamund Pike, Tom Felton yer alıyor. Biyografik, dram türündeki filmin konusu özetle şöyle: “1947 yılında Botsvana kralı Seretse Khama Londra'daki bir ofis çalışanı olan Ruth Williams ile tanışır. Farklı kültürlerden gelen ikili arasında hemen bir aşk oluşur. Ruth, Seretse'nin yeni dünya vizyonundan ve barış isteğinden çok etkilenirken, Seretse de onun bu dünyanın parçası olmayı istemesini çok önemli bulur. Savaş sonrası başlayan sosyal ayaklanma sırasında Ruth ve Seretse sistemi değiştirebilecek bir fırsat görürler. İkili birbirlerine ne kadar aşık olsalar da önlerindeki tek engel ailelerinin tepkileri olmayacaktır. İngiliz ve Güney Afrika devletleri de bu evliliğin karşısındadır. Zira çift ırkçılık konusuna dikkat çekerek barış yaymaya çalışmaktadır. Güney Afrika'dan İngiltere'ye ültimatom gelir; ya çift ayrılacaktır ya da Güney Afrika, İngiliz nükleer programı için hayati olan uranyum ve savaşın ardından rezervleri doldurmak için gereken altını İngiltere'ye vermeyecektir.”

BARAKA

Stuart Hazeldine’nin beyaz perdeye taşıdığı “Baraka” adlı filmin başrollerini Avatar filminin yıldızı Sam Worthington, Oscar ödüllü aktris Octavia Spencer, Radha Mitchell ve Avraham Aviv Alush paylaşıyor. Dram türündeki filmin konusu ise şöyle: “Mackenzie Allen Phillips,küçük kızı Missy'nin kaçırılması ve ardından öldüğünün tahmin edilmesinden sonra inzivaya çekilmiş, kalbi kırık bir adamdır. Mack günün birinde bir mektup alır ve gönderenin Tanrı olduğundan şüphelenir. Mektupta Missy'nin öldürüldüğü yer olan barakaya dönmesi istenmektedir. Bir süre düşünen Mack eşyalarını toplayarak Missy'nin kaçırılmasından sonra ilk kez barakaya geri dönmek için yola çıkar. Orada bulacağı şey hayatını tamamen değiştirecektir.”

BORDO BERELİLER SURİYE

Yönetmen koltuğunda Erhan Baytimur’un oturduğu “Bordo Bereliler Suriye” adlı filmin başrollerini Cenk Ertan, Sedat Mert, Arda Esen oynuyor. Epik, dram türündeki film 2015’in eylül ayında geçiyor. Filmin konusu kısaca şöyle: “Hakkari Dağlıca'da 16 askeri şehit eden PKK'lıların yakalanması için seferberlik başlamıştır. Bölgeye getirilen bordo bereliler bu görevi tamamlamaya kararlıdır ve daha görevin başından 'dön' emri almamak için telsizlerini kapatırlar. Yüzbaşı Mehmet ve komutasındaki ekiple işbirliği yapan bordo berelilerin hedefi Suriye'de, Türk sınır güvenliğini tehdit eden bir terör örgütünü durdurmaktır. Ancak FETÖ olduğu ortaya çıkan örgütün başında yer alan "Çöl İmamı" lakaplı Ebu Salim'i yok etmek bir hayli zorlu olacaktır.”

HIZLI VE ÖFKELİ 8

Başrollerini Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham’ım paylaştığı “Hızlı ve Öfkeli 8” adlı filmin yönetmenliğini F. Gray Gray yapıyor. Aksiyon, gerilim türündeki filmin konusu özetle şöyle: “Suça bulaşmış olan ekip artık sakinleşmiş ve suçtan uzak bir hayat yaşamak istediklerine karar vermişlerdir. Dom ve Letty evlenip balayına giderlerken Brian ile Mia da emekli olmaya karar vermiştir. Dünya turu yapan ekip her ekip üyesinin temize çıkmasıyla birlikte normal hayatlarına geri döner. Ancak, gizemli bir kadın olan Chiper, Dom’u hedef almış durumdadır. Dom'u tekrar suça bulaşmaya ikna eden Chiper, Dom'u sevdiği ve güvendiği insanlardan da ayıracaktır. Artık Dom'u durdurmanın tek yolu ekibin geri kalanının onun peşine düşmesidir.”

KOCA DÜNYA

“Koca Dünya” adlı filmin yönetmenliğini Reha Erdem üstleniyor. Filmin başrollerinde ise Ecem Uzun, Berke Karaer, Hakan Çimenser yer alıyor. Dram türündeki filmin konusu şöyle: “Ali ile Zuhal yetimhanede tarafından büyütülen, henüz hayatın başında iki gençtir. Birbirlerini kardeş bellemişlerdir; öyle öğretilmiştir. Ama kardeş olmasalar bile geçen zaman ve sahipsizlikleri onları kardeş gibi birbirlerine bağlamıştır. Bir gün Zuhal’i zorla Ali'den koparırlar. Ali, ne pahasına olursa olsun Zuhal'i içine çekildiği dünyadan kurtarmaya kararlıdır. Peki bu iki genç insan vahşi medeniyetten uzakta hayatta kalmayı başarabilecekler midir?”

ŞEYTANİ

“Modern Family” dizisinin yıldızlarından Sarah Hyland’in başrolde olduğu “Şeytani” adlı filmin yönetmen koltuğunda “CSI: NY”, “The Vampire Diaries” ve “Fringe” gibi dizilerle tanınan Jeffrey G. Hunt yer alıyor. Korku türündeki film şöyle: “Chloe, David, Seth ve Elise, Los Angeles’ta eskiden satanist ayinlerin yapıldığı ve lanetli olduğuna inanılan bir mahallede dolaşırken, bir kızı öldürülmek üzere olduğu bir ayinden kurtarırlar. Bu gizemli kızla birlikte ruh çağırmaya karar veren gençler, şeytani bir ruhun ortaya çıkmasıyla kendilerini doğaüstü, tehlikeli ve korku dolu olayların içinde bulurlar.”

ŞİRİNLER 3: KAYIP KÖY

Animasyon, komedi türündeki “Şirinler 3: Kayıp Köy” adlı filmin yönetmenliğini Kelly Asbury yapıyor. Filmin başrollerini ise Demi Lovato, Julia Roberts, Mandy Patinkin paylaşıyor. Filmin konusu kısaca şöyle: “Şirinler yeni macerasında ekip yine bir görev uğruna yollara koyulur. Gizemli bir harita ortaya çıkar ve gizli bir köyün yerini işaret eder. Bunun üzerine bu köyün güvenliği artık Şirinler'in ellerindedir. Şirine, Gözlüklü Şirin, Sakar Şirin ve Güçlü Şirin gizemli ormanda yolculuk ederek bu köyü keşfetmeye karar verirler. Ancak kötü kalpli Gargamel'in de bu haritadan haberi olur ve o da bu gizemli köyün peşine düşer. Artık bu köyü Gargamel'den önce bulmak Şirinler'in en büyük görevi haline gelir. Bu yolda Şirinler tarihinin en büyük gizemini de çözeceklerdir.”

SÜMELA’NIN ŞİFRESİ 3: CÜNYOR TEMEL

Yönetmenliği Adem Kılıç'a, senaryosu Yılmaz Okumuş'a ait olan “Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel” adlı filmin başrollerinde, Çetin Altay, Eren Hacısalihoğlu, Ayşegül Günay yer alıyor. Komedi türündeki filmin konusu özetle şöyle: “Cünyor Temel, tıpkı babası Temel Sözer gibi kısmetsiz ve hayalperest bir Trabzonludur. Babasından kalan 10 milyon lira borcu, reddi miras şansı varken 'bari öteki dünya da alacaklılarla boğuşmasın’ diye kabul eden Cünyor Temel, şehrin en büyük müteahhiti Cemal Karkas’ın Arap ortağı Cabir El Kurabiyye ile birlikte girdiği Hamsiland Towers inşaatına karşı çıkmaktadır. Çünkü bu inşaat, Trabzon ve Trabzonsporlular için çok önemli olan tarihi bir semt sahasının üzerine kurulacaktır. Şehrin geri kalanı gibi sessiz kalmayı reddeden Cünyor Temel, arkadaşları Şato ve Oğuzubillah ile birlikte bu inşaatı durdurma ve tarihi önemdeki bu toprak sahayı kurtarma planı yaparlar. Plan; Cabir El Kurabiyyye’yi kaçırmak, onu kimsenin bulamaması için Trabzon yaylalarında birkaç gün misafir etmek, bu süre de Temel’in Cabir El Kurabbiye kılığına girerek, Cemal Karkas’la görüşmesi ve bu inşaatı birkaç sene geri atmayı kabul ettirmesini içermektedir. Temel’in sevdiği kızın trilyonluk inşaat işini bozduğu müteahhit Cemal Karkas’ın kızı çıkması da işleri iyice karıştırır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103