Engelli Öğrencilerin 1 Günlük Polislik Heyecanı

Rize'de "Engelliler Haftası" kapsamında düzenlenen etkinlikle 13 engelli, 1 günlüğüne polis oldu.

Engelli Öğrencilerin 1 Günlük Polislik Heyecanı

İl Emniyet Müdürlüğü, engellilerin sosyal hayata katılımını geliştirmek amacıyla Zehra Usta Özel Eğitim Merkezi ve Ömer Hallaç Eğitim Merkezi ile irtibata geçti.

Milli Eğitim Müdürlüğü kanalıyla okulların bir günlük polislik yapmak üzere belirlediği 13 zihinsel ve bedensel engelli, aileleriyle Emniyet Müdürlüğüne gelerek polis üniforması giydi.

Törende İstiklal Marşı okuyan öğrenciler, Rize Valisi Erdoğan Bektaş'ı karşıladı. Bir günlük polisler daha sonra protokolü selamladı.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, törende yaptığı konuşmada, herkesin birer engelli adayı olduğunu belirterek, toplumun bu alanda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek için çaba harcadığını söyledi.

Kendilerinin de bir günlük etkinlik ile gençlerin hayallerini gerçekleştirmek istediklerini dile getiren Verdi, polislik hizmetini yerine getiren engellilerin gözlerindeki ışığın kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Konuşmaların ardından 13 öğrenci, gün boyunca ekip araçlarına bindirilerek anons yaptı, trafik kontrolü uygulamasına katıldı.

Engelli gençler yunus polisleri ile motosiklet turu, deniz polisi botu ile uygulama ve TOMA ile su sıkma etkinliği de yaptı.

Törene, Vali Bektaş'ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı ve Sahil Güvenlik Bot Komutanı Bülent Lehimer de katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7