Hız Çifti, Seyyar Salça Makineleriyle Evlere Hizmet Sunuyor

Türkiye'nin önemli salçalık domates üretim merkezlerinden Bursa Karacabey'de yaşayan Hasan ve Emine Hız çifti, yıllardır evlere salça yapmaya gidiyor.

Hız Çifti, Seyyar Salça Makineleriyle Evlere Hizmet Sunuyor

Bursa Karacabey'de yaşayan Hız çifti, seyyar hale getirdikleri iki salça makinesiyle domates ve biberleri işliyor.

Hasan ve Emine Hız, 15 yıl önce, salça döneminde vatandaşların domates ve biberlerini makinelerin bulunduğu iş yerlerine götürmede yaşadıkları zorlukları görerek bu hizmeti seyyar olarak yapmaya karar verdi. Salça makinelerini tekerlekli bir aparatın üzerine monte eden çift, evlerde hizmet vermeye başladı.

İlçenin çeşitli noktalarına üzerinde irtibat numaralarının bulunduğu afişler asan Hız çifti, bu numaralardan kendileriyle irtibata geçip randevu alanların evlerine giderek domates ve biberlerini salçaya dönüştürüyor.

"Randevuyla çalışıyorum"

Hasan Hız, ilçede 15 yıl yıldır seyyar olarak evlere gidip salça çektiklerini söyledi. Önünde yaptığı işle ilgili bir örnek olmadığı için yaşayarak öğrendiğini belirten Hız, şunlardan bahsetti:

"Direklere üzerinde telefon numaralarımızın olduğu afişler asıyorum, kartvizitimi dağıtıyorum. Kartopu misali vatandaşlar birbirlerine tavsiye ediyor. İnsan memnun olduğu zaman çevresine söylemesi daha etkili oluyor. Randevuyla çalışıyorum. Beni arıyorlar defterime yazıyorum. Müşterilerime randevu saatlerini söylüyorum. Randevu saatinde o müşterinin işini bitirdikten sonra, bir sonraki randevu verdiğim kişiye gidiyorum."

"Arayanın sesinden kim olduğunu anlayabiliyorum"

Güzel bir potansiyel oluştuğunu belirten Hız, "Sen memnun ettiğin zaman seni de memnun ediyorlar. 15 sene dile kolay. Gittiğin zaman ufak çocuk büyüyor. Yaptığın işin bir ücretini, karşılığını alıyorsun ama insanların işini gördüğünüz için 'Allah razı olsun' diyor, mutlu oluyor. Yolda, çarşıda, pazarda gördükleri zaman selam vermeden geçmiyorlar. Arayanın sesinden kim olduğunu anlayabiliyorum" dedi.

Eşinin de kendisine yardımcı olmak için otomobile bağladıkları seyyar makineyle çalıştığını söyleyen Hız, "Hızlı olmam en önemli etken. Geç gidersem salçaları ekşiyecek, kaliteli bir ürün elde edemeyecekler. 7 gün 24 saat vatandaşların hizmetindeyiz. Gece yarısında bile çekerim hiç önemli değil. Yeter ki vatandaşlar memnun olsun" diye konuştu.

Hız çiftinin 12 yıldır müşterisi olan Rengin Çiçek de, "Hasan Bey yıllardan beri benim salçalarımı çeker. İşini hijyenik yapıyor. Telefonla aradığım zaman geliyor. Bütün komşularıma söyledim. Komşularım da salçalarını ona çektiriyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7