Kürsübaşı Rüzgarı Muş'ta Esti

Elazığ Belediyesi Kürsübaşı Topluluğu, birbirinden güzel ezgileri Muşlular için seslendirdi.

Kürsübaşı Rüzgarı Muş'ta Esti

Elazığ Belediyesi Kürsübaşı Topluluğu, Elazığ'ın kadim geçmişini ve kültürünü anlatan birbirinden güzel ezgileri, Muşlular için seslendirdi.

Muş Alparslan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konsere, Muş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Akedemik ve idari personel ile aileleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Konserde yaptığı konuşmada Elazığ ile Muş arasında 'Muş Türküsü'nün hangi şehre ait olduğu noktasında tatlı bir çekişmenin yaşandığını kaydeden Rektör Polat, Kürsübaşı ekibinden 'Hüseynik'ten çıktım seher yoluna' türküsünü özellikle seslendirmelerini rica etti.

Muşlu vatandaşlara muhteşem bir program icra ederek Elazığ'ın kültürünü tanıtan Elazığ Belediyesi Kürsübaşı ekibi, birbirinden güzel türküler ve halaylar eşliğinde programı sonlandırdı.

Daha önce de birçok ilde gerçekleştirdiği konserlerle Elazığ'ın tanıtımına katkı sağlayan Kürsübaşı ekibini,  Muş'ta vermiş olduğu konser dolayısıyla tebrik eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ musikisini yaymak ve tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen sosyal ve kültürel etkinliklerin başka illerde de devam edeceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103