Turizm Haftasında Çocuklara Harput Gezdirildi Turizm Haftasında Çocuklara Harput Gezdirildi

2023 yılında hizmet vermeye başlayan Arıcak İlçe Devlet Hastanesi’ne yönelik sağlık hizmetlerini geliştirme çalışmaları devam ediyor.

Bu çerçevede AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, Sağlık Bakanlığı’nın destekleriyle Arıcak İlçe Devlet Hastanesi’ne 2 adet yeni ve ileri teknolojiye sahip Fresenius marka diyaliz cihazları kazandırıldığını duyurdu.

Milletvekili Keleş, sağlık hizmetlerinin her köşeye ulaştırılmasını hedeflediklerinin altını çizerek emeği geçenlere teşekkür etti. Keleş;  “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, AK Parti hükümetimizin "Herkes İçin Sağlık" vizyonu çerçevesinde, Arıcak İlçe Devlet Hastanemizde sağlık hizmetlerini genişletiyor ve modernleştiriyoruz. Arıcak İlçe Devlet Hastanemizde 2023 yılında hizmet vermeye başlayan diyaliz hizmetlerimize; bugün itibarıyla, Sağlık Bakanlığımızın desteğiyle 2 adet yeni ve ileri teknolojiye sahip Fresenius marka diyaliz cihazları kazandırdık. Bu cihazlar, hastanemizde kurularak, halkımıza daha kaliteli, daha konforlu ve daha etkin diyaliz hizmeti sunmaya başladı. Bu yeni cihazlar, hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artırırken, aynı zamanda hastalarımızın tedavi süreçlerini de iyileştirecektir. Hükümetimiz, sağlık alanında yaptığı yatırımlarla her zaman vatandaşlarımızın yanında olmuştur. Arıcak için sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi, bölge halkımızın yaşam standartlarının yükseltilmesi adına büyük bir adımdır. Bu tür yatırımlarla, sağlık hizmetlerinin her köşeye ulaştırılmasını hedefliyoruz. Bu vesileyle, sağlık hizmetlerimizin daha da geliştirilmesi için emek veren Sağlık Bakanlığımıza, İl Sağlık Müdürlüğümüze, hastane yönetimimize ve kıymetli sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederim. Siz değerli hemşehrilerimizin sağlık ve mutluluğu için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.