Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ’da sıcaklıkların mevsim normallerinin 10 ila 15 derece üzerine çıkabileceği bildirerek yaşlı, çocuk ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşları uyardı.  

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamalar, Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının önemli ölçüde artacağını ve mevsim normallerinin oldukça üzerine çıkacağını gösteriyor. Uzmanlar, yeni haftayla birlikte yurdun dört bir yanını etkisi altına alacak sıcak hava dalgasına karşı vatandaşları uyardı.

 

Elazığlı Futbolcumuz Final Maçında Göz Doldurdu Elazığlı Futbolcumuz Final Maçında Göz Doldurdu

MEVSİM NORMALLERİ AŞILACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredecek. Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ise sıcaklıkların 10 ila 15 derece kadar artış göstermesi bekleniyor. Bu sıcaklık artışları, yurt genelinde hissedilir derecede bir sıcak hava dalgası oluşturacak.

 

BAKANLIKTAN ÖNEMLİ UYARILAR

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine dayanarak halkı bilgilendirdi ve özellikle risk gruplarına yönelik önlemler alınmasını önerdi. Bakanlık, özellikle kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlar ile yaşlıların, günün en sıcak saatleri olan 11.00 ile 16.00 arasında açık alanlarda bulunmamaları konusunda uyarıda bulundu.