Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Dünya Kadınlar Gününde ilçede açacakları Gündüz bakım evi ve kreşe 8 kadın İstihdamı gerçekleştirdiklerini açıkladı..

USLU: “BİRÇOK BAŞARIYA İMZA ATMIŞLARDIR”

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, “Kadınlarımızın başarıları, özverileri ve katkıları hayatımızı daha da anlamlı kılarken, bir 8 Mart’ta daha Dünya Kadınlar Günü’nü, toplumumuzun her kesiminde, kadınların hak ettikleri değeri görmesi umuduyla kutluyoruz. Kadınlar toplumumuzun en önemli ve değerli unsurlarından biridir. Ailenin temel taşı, eğitimin ve sevginin kaynağı, hayatın her alanında emeği ve katkısı olan kahramanlarıdır. Tarih boyunca, her alanda öncü rol üstlenen kadınlarımız, cesaretleri ve azimleriyle birçok başarıya imza atmışlardır. Bizlerde Ağın Belediyesi olarak ilçemizde okul öğrencisi eğitime katkı sunmak, çalışan kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayata geçişlerini hızlandıracak şeyin onların çocuklarını, bebeklerini bu gündüz bakımevlerinde eğiterek ve onlara zaman kazandırarak gerçekleştirebilecekleri düşüncesiyle kontrollü, denetimli, yemeğiyle, bakımıyla, temizliğiyle, öğretmenlerimizin liyakatiyle gündüz bakım evi ve kreşi yakın zamanda hizmete açıyoruz. Kadınlarımızın bu önemli gününde kadın İstihdamını artırmak ve ev ekonomilerine katkı sunmak amacıyla 8 Mart Dünya kadınlar gününde 8 kadınımızı istihdam etmiş bulunuyoruz.” diye kaydetti.

USLU: “ŞİDDETİ VE AYRIMCILIĞI BİR KEZ DAHA EN SERT ŞEKİLDE KINIYORUM”

ELAZIĞ’DA EKMEĞE ZAM YOLDA! ELAZIĞ’DA EKMEĞE ZAM YOLDA!

Uslu, “Kadınlarımızın ilçemizde İstihdamı sadece bu kadarla kalmayıp, hizmete alacağımız badem ve leblebi işleme ve paketleme tesisi, belediye evi ve diğer tesislerimizde çalışma hayatının içinde olmasını sağlayacağız. Ayrıca projelerimiz arasında olan Yöresel Ürünler Pazarımızda Kadınlarımızın el emeği göz nuru ile yapmış oldukları ürünleri satabilecekleri mekânları kendilerine sunacağız.  İlçemizde göreve geldiğimiz günden itibaren kadınlarımıza gereken değeri ve önemi verdik bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Son zamanlarda gittikçe artan ve bir insanlık suçu olarak gördüğüm kadına yönelik her türlü fiziki ve ruhsal şiddeti ve ayrımcılığı bir kez daha en sert şekilde kınıyorum. Bu vesile ile başta aziz şehitlerimizin muhterem anneleri, eşleri, kız kardeşleri ve çocukları olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum.” dedi.